text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

soclogo Rudeniškai vėsų spalio 19–osios vakarą Gabšių kaimo bendruomenės namai kaip niekad dvelkė jaukumu ir šiluma. Čia po darbų susirinkę kaimo gyventojai bei svečiai turiningai leido vakarą edukaciniame seminare „Senųjų lietuviškų tradicijų perdavimas jaunimui“.
Seminarą, kurį sudarė dvi dalys (teorinė ir praktinė), vedė tradicinių amatų meistrė Sigita Grigaliūnienė. Teorinės dalies metu meistrė pasakojo ne tik apie vilos vėlimą, bet ir apie tai, kaip vilna atkeliauja iki mūsų rankų; klausinėjo visų ir apie kitus senuosius lietuvių liaudies amatus. Pasibaigus teorinei daliai, įgytų žinių įtvirtinimui seminaro dalyviai buvo kviečiami praktinei vilnos vėlimo pamokai. Vilną galima buvo velti dviem būdais – sausuoju ir šlapiuoju. Vaikams labai patiko vėlimas šlapiuoju būdu, kuomet buvo galima vilna apvelti muilą. Vyresniesiems patiko abu būdai. Sausuoju būdu moterys vėlė auskarus, šlapiuoju – dekoratyvines gėles iš vilnos.
Vilnos vėlimo seminaro metu dalyviai ne tik praturtino žinių bagažą, tačiau ir pasisėmė gerų emocijų, pabendravo tarpusavyje. Vilnos vėlimo seminaras – projekto „Auganti bendruomenė 2016“ dalis. Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Raseinių rajono savivaldybė.

Simona Kropaitytė, bendruomenės narė

vilna velimas-2