text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio 8 d. popietę nemakštiškiai pamatė, jog žemaičių plentu ir automagistrale miestelin skuba automobilių srautas. Tikrai srautas. Dalis jo turėjo stoti palei Nemakščius abejose plento pusėse, dalis rikiavosi miestelio gatvėse, kai kas suko į pažįstamų kiemus. Tokia gausa stebino nemakštiškius ir pačius atvažiuojančiuosius, kai teko ieškoti vietos mašinai vis toliau nuo aikštės, kur jau aidėjo muzika.
Kas gi atviliojo tokią gausą žmonių? Didelės šventės organizatorių pastangos, noras, jog kiekvienas, birželio 8 d. atvykęs į renginį, rastų tokių pramogų, kurios šią vasaros dieną dovanotų žmogui virtinę smagių, įsimenančių valandų. Tam reikėjo sutelkto Nemakščių seniūnijos bendruomenių darbo. Pašešuvio kaimo bendruomenė su partnere Nemakščių bendruomenės santalka teikė projekto ,,Valio, vasara‘‘ paraišką pagal VPS priemonės ,,Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas “ Nr. LEADER – 19. 2 – SAVA -4 sritį ,,NVO iniciatyvų skatinimas, kultūros tradicijų, amatų saugojimas ir sklaida, materialinės bazės stiprinimas“. Projektui vykdyti gautas 5000.00 eurų finansavimas. Raseinių rajono savivaldybė koofinansavo 5 procentus ( 263, 16 eurų ) projekto išlaidų. Kad tradicinė šventė ,, Vasara prasideda Nemakščiuose“ džiugintų į ją atvykusius, dirbo daug žmonių: gausi RRKC komanda, Nemakščių seniūnija, Martyno Mažvydo gimnazijos bei seniūnijos kaimų bendruomenės, nuolatinė kultūrinių renginių rėmėja UAB Raskafas.
Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas ir būrelis rajono savivaldybės tarybos narių. Svarbus akcentas renginyje – aktyvių, visuomeniškų, santykių darna pasižyminčių šeimų pagerbimas įteikiant Lietuvos valstybinę vėliavą ir padėką. Jų kandidatūras teikė savo žmones gerai pažįstančios bendruomenės. Štai tie pagarbos ir dėkingumo verti mūsų krašto žmonės: Žydrūnė ir Andrius Monstvilai, Vaida ir Rytis Stoniai, Laima ir Vitalijus Sandanavičiai, Aurelija ir Tomas Žalabinai, Vida Kvietkauskienė, Aldona ir Antanas Zaronai, Regina Andriulienė.
Vidurdienį prasidėjusi šventė viliojančiomis pramogomis užėmė žmones nuo jauniausio amžiaus iki paauglio ir jaunuolio. Visa gimnazijos aplinka buvo pilna klegesio ir judėjimo. Vaikų pramogų kiemelyje mažuosius viliojo piešimo ant vandens edukacija , taikant ebru techniką. Iš spalvingų darbų sukurta meninė instaliacija ,,Te Nemakščiai žydės vidury šalies ‘‘. Veiklos moderatorė Irena Kliknienė. Daugelis išmėgino balionėlių sprogdinimo ir muilo burbulų fiestos linksmybes. Organizavo Eglė Palubinskienė ir Vytautė Laukšienė su pagalbininkais. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjas Darius Jonaitis organizavo varžybas dviratukais. Virtualios realybės turnyre ir burbulinio futbolo varžybose trijose amžiaus grupėse konkuravo net 17 komandų dėl prizinių vietų ir seniūno taurės. Pergalėmis džiaugėsi Pašešuvio, Užkalnių, Mažosios Viduklės, Nemakščių bendruomenių grupės, jos namo parsivežė ne po vieną taurę. Visas pramogas nelengva ir išvardinti. Geriausia pasikalbėti su jas išbandžiusiais ir prisiminti džiugesį vaikų akyse stebint užsiėmimų įvairovę mokyklos teritorijoje.
Brandžioji publika rinkosi vietas prie scenos. Čia svečių kalbas keitė šeimų apdovanojimo ceremonija, o šią – laukto koncerto dalys. Programa prasidėjo RRKC Nemakščiuose vokalistės Eglės Radžiutės daina. Po jos – kartų trio iš Ariogalos. Žiūrovų sparčiai daugėjo. Koncertuojant Andriui Rimiškiui su seserimi vietų atsisėsti jau teko paieškoti. Greit ir stovinčiųjų buvo pilna aikštė. Drąsiausi paaugliai tuo metu smaginosi keliami į aukštybes atrakcionų kiemelyje ir kartu girdėdami, kas vyksta scenoje. Sporto aikštelėje burbuluose vis dar ritinėjosi negalintys pasisotinti šia nauja pramoga. Vakarėjo. Jau nebeliko pagarbaus atstumo tarp scenos ir pirmosios žiūrovų eilės: gausiai susirinkusiam jaunimui reikėjo iš arčiau žvelgti į mėgiamus Karalių ir Grupė 2 atlikėjus. Šie kvietė vaikus į sceną, siūlydami šokiu papildyti jų dainas. Karaliavo visuotinė linksmybė. 21 val. pasirodęs Proflame atlikėjas paliudijo esąs tikras jaunimo numylėtinis: baigęs pasirodymą, žengė į jo laukiančią gerbėjų minią.
Kartu su vasariškai ilga diena baigėsi ir šventė. Išsiskirstė žiūrovai, tik ilgokai aikštyne triūsė pagrindinė renginio organizatorė ir jos pagalbininkai. Padėka Raseinių rajono savivaldybei, Nemakščių seniūnijai, organizatoriams: RRKC Nemakščiuose, Pašešuvio kaimo bendruomenei, renginio partneriams: Nemakščių bendruomenės santalkai, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariatui, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos bendruomenei, šventės rėmėjams UAB Raskafas ir VVG Raseinių krašto bendrijai.

    Nemakščių bendruomenės santalkos narė Živilė Lembutienė