text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Vaikystė – tai lyg skrydis oro balionu, pilnas įspūdžių, spalvų, patirčių ir atradimų.
Birželio 17 d. Gervinės kaime vyko II-asis vaikų ir jaunimo festivalis „Skrydis“. Antrą kartą suorganizuotas renginys išaugo iki respublikinio dydžio ir taip ypatingai išsiplėtojo, nes į festivalio idėjos autorės ir Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorės Žanetos Vaištarienės pakvietimą atsiliepė muzikuojantys vaikai ir jaunuoliai ne tik iš Raseinių, bet ir iš Tauragės, Jurbarko, Kelmės, Gargždų bei Kauno,
Žaneta sutelkusi visą Gervinės kaimo bendruomenės tarybą, siekė suburti įvairaus amžiaus vaikus, jaunimą, tėvelius ir senelius praleisti nepakartojamą pramogų dieną įvairiose veiklose: šokant, dainuojant, grojant, dalyvaujant edukacijose, kūrybinėse dirbtuvėlėse ir visiems pajusti skrydžio laisvę ir laimę, skatinti domėtis skirtingomis kūrybos ir saviraiškos formomis, atrasti ir pažinti naujus laisvalaikio praleidimo būdus, leisti laiką su šeima ar draugais ir šią dieną ekranams pasakyti „NE“.
Ši diena išties buvo pilna įdomių veiklų, edukacijų ir kūrybinių dirbtuvėlių. Susirinkusieji galėjo dalyvauti edukacijoje „Medžio paslaptys“ su tautodailininku Dariumi Janušauskiu, edukacijoje „Būk sveikas ir stiprus“ su Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda, edukacijoje „Saugus aš, saugus ir tu“ su Raseinių policijos bendruomenių pareigūnais, edukacijoje – kūrybinėse dirbtuvėlėse „Atrask iš naujo“ su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąja biblioteka, kūrybinėse dirbtuvėlėse „Konstruokite prasmingai“ su Robotikos akademija, vyko animatorių pramogos ir didžiulė staigmena tapo – eksperimentų, slaimo ledkalnio ir burbulų šou. Buvo tikras emocijų pliūpsnis.
Prie renginio prisidėjo daug partnerių, rėmėjų, taip pat buvo parengtas ir įgyvendintas
pagal Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ pateiktą paraišką. Iš projekto lėšų buvo apmokėta už animatorių pramogas.
Raseinių rajone neturintis jokių analogų renginys, yra subalansuotas ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir tėveliams bei seneliams, todėl festivalis bus tęstinis, kasmetinis, įtraukiant vis įvairesnių edukacijų bei programų ir atlikėjų iš regionų. Jau ir kitais 2024 metais visi švęsime gyvenimą kartu, švęsime vaikystę, jaunystę, švęsime, kad turime vaikų, anūkų, proanūkių.

Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė
Nuotraukų autorius Andriejus Radčenko