text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Kaimų bendruomenė ,,Steponkaimis“, atsižvelgdama į kaimo gyventojų, kraštiečių poreikius, kas du metai organizuoja tradicine tapusią kraštiečių sueigą. Tokiose sueigose laukiami kraštiečiai, kuriuos gyvenimo keliai iš kaimo išvedė į Lietuvą arba svetur. Toks renginys reikalingas siekiant užtikrinti Steponkaimio kaimų gyventojų ir sugrįžtančiųjų galimybę susitikti, pasidalinti patirtimi, prisiminti savo vaikystę, jaunystę, praleistą šiame krašte. Šiemet liepos 15 d. vykusioje kraštiečių sueigoje dalyvavo per 180 gimusių, gyvenusių, dirbusių ar kitaip su šiuo kraštu susijusių kraštiečių. Puikus šeštadienio oras tik dar labiau šildė bendraujančių įvairių kartų atvažiavusiųjų ir vietinių gyventojų prisiminimus. Ne mažiau spalvinga buvo ir vietos amatininkų, ūkininkų mugė, kurioje buvo prekiaujama savo ūkyje užaugintomis gėlėmis, tulpių svogūnėliais, megztomis kojinėmis, šlepetėmis, gaminiais iš šiaudų, džiovintų žolių, medumi. Šventės metu padėkomis buvo apdovanotos gražiausios kaimo sodybos, kurių šeimininkai yra D. ir S. Lukošiai, G.ir J. Vasiliauskai, gražiausias vienkiemis, kuriame tvarkosi D. ir K. Lukošiai. Kaimo seniūnaitė G. Mosteikienė suorganizavo ankstesnių susitikimų fotografijų parodėlę, kuriai nuotraukas pateikė net 10 kaimo gyventojų ir kraštiečių, kurie buvo apdovanoti prizais. Taip pat prizais buvo apdovanoti ir varžytuvių komandų nariai, kurie atliko sportines, muzikines ir proto lankstumo užduotis.
Tradicinėje kraštiečių sueigoje dalyvavo ir nemažas būrys svečių. Tai Raseinių r. savivaldybės meras A. Gricius, vicemerė G. Rašimienė, Raseinių r. sav. tarybos nariai O. Babonienė, R. Bartkus, D. Kaupaitienė, J. Vazgys, LR Seimo nario A.Nekrošiaus padėjėja, kraštietė S. Žuvelaitienė, Ilgižių daugiafunkcinio centro direktorė A. Juškienė, buvęs LR Seimo narys, ūkininkas E. Jonyla, kaimyninės Ilgižių bendruomenės, Kėdainių r. Pašušvio bendruomenės pirmininkai bei jų atstovai. Atvykę svečiai negailėjo mūsų bendruomenei šiltų sveikinimo žodžių bei dovanų. Prisiminimais dalinosi kraštiečiai G. Ramuckienė ir J. Mačiulskienė.
Labai džiaugiamės, kad mūsų kaimo jaunimas labai noriai dalyvauja bendruomenės renginiuose. Šiais metais jaunimo šokių grupė savo šokiais taip pat paįvairino mūsų šventės programą. Na, o kokia šventė be mūsų kaimo gaspadinių Birutės ir Rasos išvirto didžiulio puodo tradicinio šiupinio, kuris buvo toks skanus, kad pakartoti ir neliko. Susirinkusius šventės dalyvius linksmino Kelmės miesto bendruomenės meno mėgėjų kolektyvas ,,Sūkurys“ (vad. Justinas Kasparas), taip pat grupė ,,Husarai“. Po koncerto visi susirinkusieji prie bendro vaišių stalo bendravo, juokavo, dalijosi prisiminimais. Dar ilgai sukosi poros, skambėjo dainos, nenutilo šurmulys Steponkaimio kaime. Šis renginys paskatino dar didesnį tarpusavio bendravimą vietos gyventojų bei kraštiečių sutelktumą. Tai – geras pavyzdys vaikams ir kaimo jaunimui, kaip puoselėti ir branginti tradicijas, o bendruomenė atrado naujų draugų, pažinčių už rajono ribų.
Šį renginį rėmė LR Žemės ūkio ministerija, UAB ,,Rimdalė“, E. Jonylos paramos fondas, verslininkas S. Stankevičius. Dėkoju seniūnaitei G. Mosteikienei, renginio akimirkų įamžintojai R. Musteikienei ir visiems pagalbininkams, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Audronė Stankevičienė, kaimų bendruomenės ,,Steponkaimis“ pirmininkė