text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Karštą liepos 6 dienos popietę kaimo bendruomenės „Bliūdžiai“ bendruomenės namų kiemelyje šurmulys: renkasi bendruomenės nariai, kaimo gyventojai ir anksčiau čia gyvenę žmonės, kaimyninių bendruomenių pirmininkai ir seniūnaičiai ir kiti  svečiai. Susirinkusiųjų laukia šventiškai papuoštos palapinės, vaikams paruoštas didelis pripučiamas batutas, pušų pavėsyje kunkuliuoja medžiotojų būrelio „Verybės“ verdama žvėrienos sriuba, o visus susirinkusius pasiruošęs savo dainomis džiuginti muzikantas Nerijus Šukutis.

Tai – tradicine tapusios bendruomenės šventės „Sugrįžkime į gimtąjį kaimą“ akimirkos. Džiugu, kad susirinkusieji rado laiko susirinkti prie bendro stalo pasidalinti savo rankomis ruoštais užkandžiais, kad seniau gyvenusieji dar neužmiršo šio kampelio ir turi poreikį sugrįžti. Džiugu, kad palaikomi draugiški santykiai su Kalnujų,Pašaltuonio, Vengerskų bendruomenėmis, kad prisijungė į bendrą būrį naujai susikūrusios Palendrių bendruomenės pirmininkas. Bendruomenės pirmininkė apdovanojo aktyviausius bendruomenės narius, rėmėjus, visus,kurie prisidėjo prie pasiruošimo šventei, kurioje  netrūko geros nuotaikos, žaidimų ir bendravimo. Kadangi buvo liepos 6-oji-Mindaugo karūnavimo diena, tai vakare visi dalyviai giedojo Lietuvos himną ir ši giesmė užbaigė dieną tokia iškilminga nata.

Šis renginys organizuotas pagal Raseinių rajono vietos veiklos  grupės „Raseinių krašto bendrija“ projektą „ Tradicijų puoselėjimas Kalnujų ir Bliūdžių bendruomenėse“ . Dėkojame Kalnujų seniūnijos seniūnei Dianai Kaupaitienei,  kurios dėka vienijamos bendruomenės ir seniūnaitijos.

 Bendruomenės narė 

Asta Platonovienė