text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
Kasmet pirmąją vasaros dieną, Ramonų kaimo bendruomenė kviečia vaikus, jų tėvelius ir visus prijaučiančius kartu paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną.
Šiemet renginys buvo pavadintas „Spalvotosios svajonės, bet būk saugus“. Susirinkusius dalyvius pasveikino bendruomenės pirmininkė D.Raudonienė. Kad visiems būtų smagu, renginį įgarsino bendruomenės meno vadovas Vytautas Kasparavičius. Pasirodžiusi „Geroji fėja“ (Dalia Bartkevičienė) visus vaikučius ir jų tėvelius pakvietė į savo spalvotų svajonių šalį nupiešti savo spalvotas svajones, jas patalpinti į pripūstą balioną ir paleisti į dangų. Sunkiausiai sekėsi su balionais – jie nenorėjo pasiduoti pučiami. Bet mažiesiems nieko nėra neįveikiamo, kai šalia tėveliai.
Antroje renginio dalyje bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė mažiesiems dalyviams pravedė projekto „ Eismo saugumas bendruomenėse“ eismo saugumo viktoriną. Vaikučiams priminė, kad nors ir prasidėjo mokslo metų atostogos , bet turite nepamiršti kelių eismo taisyklių, nesivažinėti riedučiais, nebėgioti važiuojamoje kelio dalyje. Uždavė kelių eismo taisyklių klausimus: kuria kelio puse eiti pas draugus, ką reiškia šviesoforo žalia, geltona, raudona spalvos, kada galima eiti ir kuria vieta. Vaikai tikrai gana sumanūs ir smagiai vienas per kitą atsakinėjo į klausimus, todėl visi buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis, atšvaitukais , tėveliai – liemenėmis, rankinėmis.
Trečioje dalyje „Geroji fėja“ ,vaikučius pakvietė pažaisti, parungtyniauti. Ir čia pralaimėjusių nebuvo. Visi gavo vienodus prizus diskelius su pasaka . (Šitie diskeliai buvo gauti už dalyvavimą Naisių vasaros projekte „Vaikų velykėlės“ ir marginant didžiulį kiaušinį „Velykaitis“)
Kai visi pavargo nuo rungčių, fėja vaikų paklausė, kokia dabar artėja šventės diena. Daugelis atsakė, kad tėvo diena. Buvo pasiūlyta vaikams nupiešti savo tėvelį. Visi entuziastingai piešė, na, o kam nesinorėjo piešti tėvelio, piešė mamytę , savo šeimą ar dar kas patiko. Piešiniai buvo surinkti. Vaikučiams pažadėjome, kad jie visi bus patalpinti bendruomenės vasaros šventės rengiamoje parodoje.
Geroji fėja vaikučius labai pagyrė ir pakuždėjo, kad juos labai myli ir liepė visiems bėgti į sodelį ieškoti spalvotų saldumynų. Kiek visiems buvo džiaugsmo, kai rado grąžų medelį, pasipuošusį saldainių maišeliais. Saldainių niekam nepritrūko.
Šventė užsibaigė bendromis vaišėmis su spalvotais tortais.

Ferdinandas Raudonius
Nuotraukos- Dalytės Raudonienės