text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

soclogo  bendruomeniu metai_new

Rudeniui plėšant paskutinius medžių lapus, ant laukų išsitiesia sidabrinės voratinklių gijos, žmogui atidavusi savo derlių ilsisi žemė. Pagaliau, po sunkių darbų atsipūsti gali ir žmogus…

Šiluvos bendruomenė „Aušrinė”, įgyvendindama projektą „Stipri bendruomenė – stipri valstybė”, kurį finansuoja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Raseinių rajono savivaldybė, suorganizavo pažintinę – kultūrinę išvyką į Biržų rajoną. Aplankydami Biržų pilį, muziejų, pamatėme šio krašto savitumą. Buvome supažindinti su krašto kultūriniu paveldu, dalyvavome edukacinėje programoje, nukeliavome prie smegduobės „Karvės uola“, įkopėme į apžvalgos bokštą ir gėrėjomės apylinkėmis. Bendruomenės pirmininkė Judita Stoškienė turėjo du tikslus: ne tik supažindinti su Biržų kraštu, bet ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį – užmegzti kultūrinius mainus, gerosios patirties pasidalijimą su Kirdonių bendruomene. Po ekskursijos nuvykome į Kirdonius. Ten, centro kieme, mūsų jau laukė bendruomenės pirmininkas Audrys Šimas ir universalaus daugiafunkcio centro direktorė.
Bendruomenės pirmininkas papasakojo apie bendruomenės veiklą, pasidžiaugė galimybe bendradarbiauti. Atsakomąjį žodį tarė ir bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė Judita Stoškienė. Ji trumpai pristatė Šiluvos bendruomenę, pasidžiaugė nuveiktais darbais, įvykdytais projektais. Abu vadovai mandagiai apsikeitė suvenyrais, lankstinukais, bei kitais leidiniais, pristatančiais savo kraštą ir žmones. Tada sėdo už stalo ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį. O visi buvusieji salėje gausiais plojimais užtvirtino šį istorinį įvykį.
Kadangi Šiluvos bendruomenė buvo iniciatorė šios, ką tik užsimezgusios bendrystės, atvyko ne tuščiomis, o su gražia menine kultūrine programa. Šiluviškiai kirdoniškiams atvežė tautinių šokių kolektyvo šokių pynę, šmaikštų mėgėjų teatro spektaklį E. Untulio „Meilės kvadratas“. Kirdonių žmonės dėkojo šiluviškiams už patirtas smagias akimirkas ir pakvietė juos prie vaišių stalo.
Atsisveikinome, linkėdami jiems ir sau nuoširdžiai bendrauti ir bendradarbiauti ne tik bendruomenės, bet ir kasdienybės, žmogiškumo lygmenyje. Viliamės, kad visi kartu, dalindamiesi gerąja patirtimi galėsime skleisti ir perduoti savo krašto istoriją, jos sukauptą neįkainojamą patirtį ateities kartoms.
Visų dalyvavusių išvykoje vardu, dėkojame pirmininkei J. Stoškienei už įdomią ekskursiją, puikiai praleistą laiką ir patirtas geras emocijas. Laukiame naujų jūsų sumanymų ir pažadame aktyviai juose dalyvauti.

Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ narė

dsc_0831-1 dsc_0967