text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Gruodžio 16-os popietę Ramonų kaimo bendruomenės vaikučius su tėveliais, seneliais ar net vienus pačius pasitiko renginio vedančiosios – snieguolė (Odeta Žemaitienė) ir nykštukas (Raseinių r. kultūros centro Ramonuose kultūrinių renginių organizatorė Inga Vasiliauskienė). Visiems norėjosi susitikti su Kalėdų seneliu ir jo palydovu zuikučiu. Bet pasirodė, kad dar nebaigta puošti eglutė. Greitai visi nuotaikingai ėmė kabinti žaisliukus ant eglutės , o užbaigus- bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė ją įžiebė. Vaikučiai plojo rankomis ir džiaugėsi, kad dabar tikrai Kalėdų senelis nepravažiuos pro šalį. Kad neprailgtų belaukiant, vedančiosios organizavo šeimoms bendrus žaidimus, o bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė pravedė saugaus eismo projektą „Būk saugus kelyje žiemos metu“. Vaikučiams buvo išdalintos knygutės apie saugų eismą ir šviesą atspindintys atšvaitai.
Atvykęs Kalėdų senelis (Irmantas) su zuikučiu (Onute) buvo dosnūs ir visus vaikučius apdovanojo dovanėlėmis, o jiems išvykus, prasidėjo Adventinė popietė, kurią įspūdingai vedė Gruzdiškės meno kolektyvo „Goja“ vadovė Regina Petrauskienė. Buvo išmokta pinti adventinį vainiką, sužinota, ką reiškia keturios žvakės, kaip vadinasi kiekviena Kalėdų laukimo savaitė, kokie liaudiški papročiai, minama įvairios mįslės. Savo giesmėmis ir dainomis sužavėjo Raseinių kultūros centro Gruzdiškėje meno kolektyvas (vadovė Jolita Pužaitienė). Niekas neliko abejingas meno kolektyvų „Goja“, Raseinių „Bočiai“ dainoms.
Renginyje buvo pagerbti 2018 metų jubiliatai, apdovanoti aktyviausi dalyviai, užbaigtas Eismo saugomo projektas. Aktyviausiems, kaip prizai, padovanota saugaus eismo liemenės ir krepšeliai. Visi vaišinosi nykštuko (Ingos) kibinais su sultiniu, sumuštiniais ir kitais gardumynais, kuriuos patiekė šeimininkės Genutė Adomavičienė ir Danutė Jurkienė.
Popietė užsibaigė Ramonų bendruomenės meno kolektyvo (vadovas Vytautas Kasparavičius) pasirodymu. Atliekat dainą „ Palinkėki gerų Kalėdų“ visa salė sutartinai traukė- „gerų Kalėdų ir tau linkėsiu, linkėsiu iš širdies“. O „snieguolė“ kiekvienam popietės dalyviui , kaip palinkėjimą, įteikė po vaškinę kalėdinę žvakutę.
Bendruomenės narys Ferdinandas Raudonius
Nuotraukos Dalytė Raudonienės