text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

soclogo 1naujiena3  Kasmet per baltą gruodžio tylą baltom peteliškėm per pasaulį skrenda šventiniai linkėjimai ir nutupia artimų žmonių širdyse…
Kalėdos ir Naujieji metai – tai šiltų jausmų, malonių staigmenų ir nuoširdžių stebuklų metas…Tai metas, kai norisi aptarti ir pasidžiaugti praėjusių metų nuveiktų darbų aruodu. O mes tikrai turime kuo pasidžiaugti. 2015 metų pabaigoje pateiktas, o 2016 m. laimėtas LR SADM projetas „Nemakščių bendruomenės santalkos narių ir kaimo gyventojų bendruomeniškumo skatinimas“. Šio projekto dėka buvo gauti ir panaudoti 6094 Eur, taip pat pasinaudotas savivaldybės 10 % kofinansavimas – 677 Eur. Padaryta, manau, Nemakščių miesteliui ir jo gyventojams tikrai nemažai gražių, prasmingų ir ilgalaikę vertę turinčių darbų. Buvo surengtas medžio drožėjų – skulptorių pleneras, kuris truko visą savaitę. Nemakščių miesteliui, šio projekto dėka, išdrožta ir pastatyta Nemakščių miestelio 630-ies metų progai atminti ąžuolinė skulptūra, o Nemakščių bendruomenės įėjimą puošia ąžuolo medžio arkinė skulptūra, kuri atspindi mūsų bendruomeniškumą, kartų bendrystę. Plenero metu buvo organizuojami pasibuvimai, vakaronės, jaunimo sporto vakaras, senjorų pokalbių popietė ir t.t.. Šio projekto vienas iš pagrindinių tikslų buvo suorganizuoti Nemakščių miestelio jubiliejinę šventę. Manau, kad ji mums pavyko visai neblogai. Įsigijome kavos perkoliatorių, arbatos virdulį, staltiesių. Labai džiaugiamės, kad prie šio projekto, prie šios šventės prisidėjo nemažas būrys mūsų gyventojų ir Nemakščius mylintys bei jiems prijaučiantys geros valios žmonės. Jų dėka ši šventė buvo dar nuostabesnė. Jei kas dalyvavote, tai galėjote pastebėti, kad tą dieną net Dievulis mus saugojo iš dangaus – juodus lietaus debesis nubloškė nuo mūsų mietelio kuo toliau. Vadinasi, esame globojami, tarsi paskatinti būti dar geresni ir toliau siekti gražių tikslų, prasmingo gyvenimo.
Šio projekto dėka galėjome pakeliauti ir į Trakų kraštą. Kelionė buvo edukacinio pobūdžio, aplankėme ne tik Trakų pilį, bet ir Tiltų kaimą. Išmokome rišti žaislus, verti žvaigždes iš šiaudų. Kas keliavo, manau, nenusivylė dar ir dėl to, kad visos išvykos metu turėjome angelus sargus -kelionės draugus, gelbėtojus, rūpintojėlius.
Na, o pati didžiausia šio projekto vinis – žvakių liejimas ir vilnos vėlimas. Prisipažinsiu atvirai, niekuomet negalvojau, kad asmeniškai mane ir smulkiųjų rankdarbių būrelio kolektyvą į žinių, įdėjų, smalsumo sūkurį įtrauks šie rankų darbo reikalaujantys amatai. Kiekvieną antradienio vakarą jautėmės tarsi sapne, pakylėtos, kad mes tai darome, kad mes tai galime daryti. Visi tie užsiėmimų vakarai leido mums pamiršti namuose paliktus rūpesčius, nuovargį grįžus po darbų, o man kalnus projekto dokumentacijos. Mes sėmėmės viena iš kitos užsidegimo, aistros kažką sukurti, kažko išmokti, to gerumo, noro bet kokiu oru praleisti laiką kartu. Projekto dėka antradienio vakarai buvo pažymėti gerumo kryželiu, kai rinkomės prie arbatos puodelio rankdarbių kūrimo procesui.
Galiu drąsiai teigti, jog mes šio projekto dėka tikrai patobulėjome kaip asmenybės, kaip moterys, kaip merginos. Daug išmokome naujo, įdomaus. Manau, tik būdamos kartu mes padarėme tiek daug, tik tikėdamos savo idėjomis ir negailėdamos pastangų bei darbo sukūrėme mažą Kalėdų stebuklą.
Projektą remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, 10 % kofinansavimu prie projekto prisideda Raseinių r. savivaldybė, savo lėšomis – Nemakščių bendruomenės santalka.

Lina Mejerienė, NBS SADM projekto vadovė

dsc_0729