text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Norgėlų kaimo bendruomenė nutarė vykti į Tytuvėnus ir susipažinti su pagrindiniais šio krašto lankomiausiais objektais. Bendruomeniškumo paskatinta pakvietė kartu vykti ir Gabšių kaimo bendruomenę bei asociaciją „Kaimo svetainė“. 2023 m. gegužės 13 d. bendruomenės nuosavas autobusas su bendruomenių aktyviausiais nariais pajudėjo link Tytuvėnų.
Bendruomenių atstovus prie Tytuvėnų bernardinų vienuolyno sutiko gidė, kuri išsamiai papasakojo apie Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblį. Tai vienas įdomiausių ir didžiausių XVII- XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros kompleksų, kurio architektūroje ryški daugiasluoksnė gotikos, renesanso ir baroko stilių dermė. Gidė paminėjo, kad esantis bažnyčios ir vienuolyno ansamblis garsus arkadomis, uždarais kiemais, senoviniais pastatais, maldininkų traukos objektais, tai šventųjų laiptų koplyčia ir malonėmis garsėjančiu Švč. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslu. Buvo laiko pasivaikščioti po vienuolyno kiemą, koridorius ir išgirsti Gidės pasakojimų, kaip jie gyveno, dirbo ir meldėsi.
Po apsilankymo vienuolyne ir susipažinus su jo istoriją autobusas vežė link Gilio ežero. Norgėlų bendruomenės pirmininkas Antanas Kilčauskas važiuojant papasakojo, kad tai vienas iš keturių didesnių Tytuvėnų miestą supančių ežerų, išsiskiriantis savo ypatinga spalva ir didele augalijos bei gyvūnijos įvairove. Ežero plotas 36 ha, o giliausia vieta siekia net 23,10 metrų. Legenda byloja, kad ežeras atūžęs viesulu ir užkritęs ant čia augusio miško. Smaragdinę žalsvą spalvą vandeniui suteikia ežerą maitinantys šaltiniai, kurių vanduo prisotintas iš žemių gelmių atneštais ištirpusiais karbonatais. Ši teritorija yra gana didelė ir graži, todėl pasiskirstę būreliais vieni iš kart žygiavo pažintiniu taku gėrėdamiesi vaizdais aplink ežerą, kiti- stebėjo aplinkos vaizdus nuo tilto, o kiti susėdę poilsiavietėse po pastogę užkandžiavo.
Pasivaikščioję aplink Gilio ežerą ir susipažinę su jo kraštovaizdžiu pilni įspūdžių ir su gera nuotaika važiavome link namų. Visi esame dėkingi Norgėlų bendruomenės organizatoriams ir pirmininkui Antanui Kilčauskui už galimybe iš naujo pažinti Tytuvėnų kraštą, už pakvietimą ir už gerai praleistą laiką.

Norgėlų kaimo bendruomenės informacija