text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Raseinių rajono kaimo bendruomenės džiaugiasi, kad kasmet jų savanoriškai veiklai pritaria ir ją skatina Raseinių rajono savivaldybė. Raseinių rajono kaimo bendruomenės šiemet buvo labai aktyvios Žemės ūkio ministerijos Nacionalinės paramos teikimo 2023 m. kaimo bendruomenių veiklai konkurse ir pateikė 34 paraiškas, finansavimą gavo 30 projektų. Bendra gauta paramos suma raseiniškių projektams finansuoti sudarė 94998,80 Eur, tai daugiausia iš visų rajonų. Atsižvelgus į šiuos rezultatus, Raseinių rajono savivaldybė skyrė dalinį finansavimą iš Savivaldybės Kaimo plėtros ir bendruomenės aktyvinimo programos, tradicinės gerosios patirties išvykos į užsienio šalį organizavimui. Šiemet bendruomenių atstovai vyko į Italiją. Išvykos metu dalyviai iš skirtingų bendruomenių bendravo tarpusavyje, keitėsi bendruomenių patirtimi, diskutavo bendruomenių veiklos ir kitais aktualiais klausimais. Raseiniškiai aplankė Austrijos miestelį Insbruką, Italijos miestus Veroną, Milaną, Bergamą, Komo ežero pakrantėje esančius Bellagio ir Varenos miestelius. Bendruomenių atstovai susipažino su miestelių viešųjų erdvių tvarkymu, kaimo turizmo sodybų veikla, smulkaus šeimyninio verslo pavyzdžiais.
Smagi, greitai prabėgusi savaitė leido pasigrožėti nepakartojamais vaizdais, suteikė gerų emocijų, patirties, kuri bus reikalinga dar aktyviau ir išradingiau organizuojant kaimo bendruomenių veiklą.
Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos informacija