Vytauto Didžiojo g. 1, 60149
Birželio 17 d. gerosios patirties išvyką vyko 40 Raseinių ir Kėdainių rajonų bendruomenių, Raseinių rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos atstovų. Raseinių delegacijai vadovavo rajono savivaldybės vicemeras Jonas Vazgys, kėdainiškių – Kėdainių miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Lolita Dapšytė – Podžeckienė. Molėtų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su meru Sauliumi Jauneika, vicemere Vaida Saugūniene. Molėtų meras papasakojo apie Savivaldybės prisidėjimą prie bendruomenių projektų kofinansavimo, apie seniūnaičių projektus. Susitikime taip pat dalyvavo Molėtų rajono vietos veiklos grupės „Keisdamiesi keičiame“ pirmininkė Dalia Mikelinskienė, Molėtų miesto vietos veiklos grupės „Molėtų aitvarai“ pirmininkė Janina Leišienė, dalintasi gerąja patirtimi, pristatyti Molėtų rajone įgyvendinti kaimo bendruomenių projektai, aptartos bendruomenių iniciatyvos ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybės. Susipažinę su Molėtų lankytinais objektais, papietavę restorane „Zodiako atradimai“ nuvykome į Inturkę. Čia sodyboje VilaRA vyko nuostabus renginys, kuriame žiniomis apie sveiką gyvenseną, mitybą ir kasdienius pasirinkimus, kurie gali padėti ilgiau išsaugoti energiją, gerą savijautą ir sveikatą dalinosi dietistė, subalansuotos mitybos ekspertė, sveikatai palankių receptų knygų autorė Rita Šilenskienė. Ypatingai džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė vienintelė Baltijos šalyse aliejaus someljė Liana Davletsina. Ji ne tik pristatė kokybiškų aliejų pasaulį, bet ir papasakojo apie polifenolių naudą, aliejų poveikį sveikatai bei padėjo išsklaidyti daugybę vis dar gyvuojančių mitų. Praktinėje dalyje dalyviai ragavo septynių daržovių salotas, patys gamino padažą iš ekologiško obuolių acto ir kokybiško alyvuogių aliejaus iš Itališko skonio gurmanai. Smagu buvo matyti, kaip keičiasi požiūris į maistą, kai supranti, kad jis gali būti ne tik sotumo šaltinis, bet ir kasdienė investicija į sveikatą. Vizito pabaigoje lankėmės Alantos dvare ir susitikome su Alantos bendruomenės pirmininke Viktorija Liubertiene. Ji papasakojo apie vaikų dienos centro veiklą, renginių organizavimą ir pasiruošimą Alantos miestelio jubiliejui. Esame labai dėkingi Molėtų rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininkei Vaidai Saugūnienei už labai įdomią gerosios patirties vizito programą, už rūpestį ir dovanas.
Vizitas organizuotas įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės ir Raseinių rajono savivaldybės bendradarbiavimo bendruomenių stiprinimo srityje programos priemonę „Inicijuoti bendrus projektus, skirtus bendruomeninių organizacijų veiklos stiprinimui, bendruomeniškumo bei pilietiškumo skatinimui, gerosios patirties pasidalinimui, užtikrinančius vietos bendruomeninių organizacijų institucinių kompetencijų didėjimą, įgalinančius bendruomenių narius (gyventojus) aktyviau dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose“.
Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus informacija, nuotraukos – Jono Vazgio