text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio 14-16 dienomis Karklėje (Klaipėdos r. sav.), poilsiavietėje „Žilvitis“ vyko jau 21-asis kasmetinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis. Šių metų renginio tema – Europos tautų mugė. Bendruomenės iš įvairių Lietuvos kampelių susirinko ne tik dalintis gera nuotaika ir įspūdžiais, bet ir įkūnyti bei atstovauti skirtingas Europos sąjungos valstybes. Bendruomenės traukė burtus, kurie nulėmė, kurią ES valstybę jos atstovaus šių metų sąskrydyje. Raseinių rajono kaimo bendruomenėms teko garbė įkūnyti Estiją. Pagrindinė sąskrydžio diena – birželio 15-oji – buvo itin aktyvi ir kupina veiklų. Dieną pradėjo sąskrydžio komandų prisistatymai, kuriose kiekvienas rajonas kūrybingai pristatė savo atstovaujamą šalį. Vėliau dalyviai turėjo progą dalyvauti amatininkų dirbtuvėse, edukacijose, sportinėse ir kūrybinėse varžytuvėse. Bendruomenės kvietė aplankyti jų įrengtus kiemelius, kuriuose buvo galima susipažinti su jų atstovaujamų šalių tradicijomis ir kultūra.
Sąskrydyje rajonui atstovavo per 60 dalyvių iš Kaulakių, Milašaičių, Mirklių, Ramonų, Ariogalos santaros, Vosiliškio, Akstinų, Berteškių, Paupio, Nemakščių, Gėluvos, asociacijos „Kaimo svetainė“, Butkiškės, Kilupių, Ilgižių bendruomenių ir Raseinių rajono VVG. Kiemelį su dovanomis aplankė ir gero sąskrydžio palinkėjo Kalnujų seniūnijos seniūnė Daina Kaupaitienė. Kiemelyje labai skanią žuvienę virė Paupio bendruomenės narys Vytautas Dargvainis, blynus kepė, sriubą virė Ilgižių bendruomenės atstovas Artūras Ramanauskas, namine gira vaišino Danutė Bertašiūtė iš Nemakščių. Šaunią diskoteką visiems sąskrydžio dalyviams organizavo Irmantas Tarnauskas ir Onutė Šarauskienė iš Ūnikių. Jau tapo tradicija, kad Raseinių rajono atstovai, vadovaujami Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininko Jono Vazgio, sąskrydžio dalyviams organizavo sportines varžytuves.
Dėkojame visoms sąskrydyje dalyvavusioms bendruomenėms už puikų atstovavimą rajonui. Taip pat dėkojame Girkalnio, Steponkaimio, Užkalnių, Didžiulių kaimo bendruomenėms, padėjusioms pasirengti sąskrydžiui. Šių metų sąskrydis dar kartą parodė, kaip svarbu yra bendruomeniškumas. Neabejojame, kad dalyviai grįžo namo pilni įspūdžių ir naujų idėjų, pasiryžę ir toliau aktyviai prisidėti prie savo bendruomenių ir visos Lietuvos kaimo gerovės.
Transporto nuoma nuvykimui į Karklę apmokėta Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros ir bendruomenės aktyvinimo programos lėšomis.

Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos informacija