text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

   Rugsėjo 27 d. Vilniaus rotušėje pagerbti Žemės ūkio ministerijos organizuojamų kaimo bendruomenių apdovanojimų „Spindulys 2016“ laureatai. Į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją buvo pakviesti per šimtą bendruomenių atstovų iš įvairių Lietuvos kampelių. Daugiau nei mėnesį kaimo bendruomenės varžėsi dėl geriausios vardo. Iš visų pateiktų paraiškų apdovanojimų komisija atrinko 24 bendruomenes, kurios buvo nominuotos 8 apdovanojimų kategorijose. Kurios bendruomenės labiausiai vertos apdovanojimo sprendė ir visuomenė, balsuodama interneto svetainėje www.spindulys216.lt. Tarp nominantų už tradicijų puoselėjimą buvo ir mūsų rajono kaimų bendruomenė „Betygala“, todėl į apdovanojimų renginį vyko 5 bendruomenės atstovai. Nors betygališkiai nelaimėjo šios nominacijos (ji įteikta Vajasiškio bendruomenei, Zarasų r.), tikrai buvo verti apdovanojimo. Betygalos bendruomenei Raseinių rajono savivaldybės mero Algirdo Griciaus ir Administracijos direktoriaus pavaduotojo, atliekančio direktoriaus funkcijas Jono Kurlavičiaus sveikinimus perdavė Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Sirvidienė, bendruomenę sveikino ir LR Seimo narys Edmundas Jonyla, Žemės ūkio ministrės patarėjas Artūras Milašauskas, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkas Vincas Blinstrubas. Kaimo bendruomenes sveikino ir nugalėtojus paskelbė lengvaatletis, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių aukso ir sidabro medalių laimėtojas Mindaugas Bilius, auksą iškovojusios Lietuvos Golbolo rinktinės atstovai, premjeras Algirdas Butkevičius, architektas ir muzikantas Algirdas Kaušpėdas, verslininkas ir fotografas Marius Jovaiša, dainininkas Gabrielius Liaudanskas Svaras, folkloro dainininkė Veronika Povilionienė bei brolis pranciškonas Evaldas Darulis. „Labai malonu matyti šiuos gražius, dorus, garbingus žmones, kurie ir yra tikroji Lietuva, tikrasis jos veidas. Mes išties turime kuo didžiuotis: tai yra mūsų stipri, užgrūdinta tauta, visos Lietuvos bendruomenės, kuriančios šių laikų kaimą su pagarba savo identitetui, savo šaknims, lietuviškoms tradicijoms“, – sveikino bendruomenes Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Dėkojame visiems balsavusiems už betygališkius ir Raseinių rajono savivaldybei už suteiktą transportą nuvykti į renginį.

Nuotraukos Žemės ūkio ministerijos ir Loretos Sirvidienės

spindulys