text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

2023 m. birželio 9 d. gražų saulėtą rytą Raseinių seniūnijos Mirklių, Lenkelių, Gabšių, Gruzdiškės, Ramonų ir Kaimo svetainės bendruomenių atstovai keliavo po Kėdainių kraštą. VšĮ „Atrask Raseinius“ įgyvendina Raseinių ir Kėdainių rajonų bendradarbiavimo programą ir šiemet suteikia galimybę kaimo bendruomenėms organizuoti ekskursijas į Kėdainių rajoną. Kartu su bendruomene vyko Šiaulių apskrities policijos Raseinių rajono komisariato prevencijos poskyrio bendruomenių pareigūnė Giedrė Deveikienė. Vykstant autobuse vyko saugaus eismo viktorina, priminė saugaus eismo taisykles. Pokalbiai , kad nepakliūti į sukčių pinkles. Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė ir ekskursijos organizatorė Gražina Andraitienė kartu su bendruomenių pareigūne Giedre Deveikiene visiems išdalino saugaus eismo priemones.
Buvo vykstantiems pirmininkams Irenai Dapkuvienei, Astai Gargasienei, Laimai Šidlauskienei padėkota nuo Gražinos Andraitienės simbolinėmis dovanėlėmis ir taip pat Genovaitei Kveselienei, bendruomenių pareigūnei Giedrei Deveikienei ir Virginijai Blinstrubienei, bei vairuotojui.
Ekskursija vyko po Kėdainių senamiestį. Kėdainių senamiestis – nacionalinis urbanistikos paminklas. Susipažinome su Kėdainių, juos valdžiusių Radvilų istorija, kultūros ir istorijos paminklais. Apžiūrėjome turgaus aikštę, Rotušę, paminklą didikams Radviloms, sinagogas, šv. Juozapo bažnyčią, Šviesiąją gimnaziją, Tradicinių amatų centrą Arnetų name, V. Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejų, aplankėme Kunigaikščių Radvilų mauzoliejų Evangelikų reformatų bažnyčią.
Paberžėje aplankėme sukilimo muziejų, Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su žymiausio lietuvių dievdirbio Vinco Svirskio kryžiais ir vertingais sakraliniais paveikslais, Tėvo Stanislovo ,,Saugotuvės“ (saulutės, žibintai, liturginių maldynų, drabužių, įvairių buitinių rakandų kolekcijos) bažnyčioje, svirne ir senojoje klebonijoje, kapinaites. Muziejus įsikūręs XVIII a. medinio dvaro pastate, pasakojo apie sukilimo priežastis, pradžią, vadus, baigtį ir represijas.
Tęsdami kelionę po Kėdainių kraštą, užsukome susipažinti su vos penkiais kilometrais nuo miesto nutolusiais Pelėdnagiais. Įdomiomis istorijomis bei legendomis apipintą gyvenvietę šiandiena garsina ne tik pelėdnagiškius ar jos svečius pasitinkantys pelėdžiukai, bet ir jos gyventojai.
Susipažinome su kaimo viešosiomis erdvėmis. Nuvykome į Pelėdnagių bendruomenę ir pas pirmininkę Virginiją Vilkelię. Jie mus sutiko su bendruomenės nuostabia liaudiškos muzikos kapela, bei dainomis, žaidimais. Vyko edukacija. Vaišino morkų ir obuolių pyragu, morkų sumuštinukais, gilių kava.
Ačiū visai vykusiai bendruomenei už nuoširdų bendravimą. Ačiū VšĮ „Atrask Raseinius“ direktoriui Arnui Zmitrai už sudarytą galimybę keliauti. Visi saugiai ir laimingai grįžome į namus.


Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė
Gražina Andraitienė