text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Šiluvoje žibėjo šimtai žibintų. Jau šešti metai Šiluvos gimnazija rengia žibintų šventę šv. Martyno dienai paminėti. Šiemet nuspręsta suvienyti jėgas ir šventę organizuoti kartu su Šiluvos kultūros namais, Šiluvos seniūnija, VO Šiluvos bendruomene „Aušrinė“. Vaikai savaitę iš įvairiausių medžiagų gamino savo žibintus, kurie buvo eksponuojami gimnazijos foje vykusioje parodoje, o vaikų gamintų žibintų buvo net ir iš kitų rajono mokyklų.
Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Šiluvos Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilikoje, o po šv. Mišių susirinkusieji klausėsi sakralinės muzikos koncerto, atliekamo Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“. Po koncerto visi išskubėjo į lauką, kur dovanų gavo šviečiančių žibintų, kuriuos šventei padovanojo Uwe Müller, kasmetinis šventės rėmėjas. Išsirikiavę į koloną, apsirengę šviesą atspindinčias liemenes ir uždegę žibintus, visi pajudėjo į Popiežiaus Jono Pauliaus II nusileidimo aikštę, kur laukė karšta arbata su pyragu, buvo uždegtas laužas, apdovanoti gražiausius žibintus pagaminę vaikai, padėkota šventės rėmėjams ir organizatoriams, jauniesiems gimnazijos šauliams, vaikams ir jų tėveliams.
Šiame renginyje buvo pristatytas naujas prie Šiluvos miestelio saugaus gyvenimo prisidedantis pirkinys – vaizdą įrašinėjanti kamera. Ši vaizdo kamera buvo įsigyta pagal projektą “ Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, kuri finansavo Raseinių rajono savivaldybė, projektui buvo skirta 395Eur. Kamera yra įrengta ir fiksuoja vaizdą Jono Pauliaus II nusileidimo aikštėje, kur dažnai vyksta įvairūs miestelio renginiai. Tam, kad būtų užtikrintas ne tik miestelio gyventojų, bet ir svečių saugumas, kad įvairi įranga, palikta toje vietoje prieš ar po renginių nebūtų sugadinta, jau ne kartą buvo svarstomas kameros įsigijimo klausimas. Atsiradus tokiai progai ir pasinaudojus savivaldybės parama, idėja buvo realizuota ir nuo šiol aikštėje įrengta kamera fiksuos visus vaizdus ir padės išvengti nemalonių incidentų. Svarbu paminėti, kad kamera ne tik leis visiems saugiau jaustis, bet ir prisidės prie žmonių sąmoningumo ugdymo ir tinkamo elgesio viešoje vietoje. Dėkojame Raseinių rajono savivaldybei už tai, kad prisideda prie to, kad miestelyje visiems būtų geriau ir saugiau gyventi.
VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ rūpinosi šventės dalyvių saugumu, aprūpindama šviesą atspindinčiomis priemonėmis tuos, kurie jų neturėjo, primindama saugaus elgesio keliuose taisykles, palinkėdama saugoti savo ir kitų gyvybes.

Bendruomenės tarybos narė J. Sebeckytė