text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Kovo 20-21 dieną minima pasaulinė Žemės diena arba astronominis pavasaris. Visuose Žemės kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Įdomu tai, kad Žemės diena pasaulyje minima net dvi dienas per metus (kovo 20 ir balandžio 22-ąją). Ko gero, šios datos pasirinktos neatsitiktinai. Pavasaris skirtas pabundančiai Žemei pasveikinti. Atėjus astronominiam pavasariui prasideda ir beveik kelis mėnesius besitęsiantys Žemės dienai skirti renginiai, kuriais siekiama ne tik artimiau pažinti gamtą, bet ir ją gražinti, puošti, tvarkyti bei ja pasirūpinti. Ramonų kaimo bendruomenė, paminėdama Žemės dieną ( Žemės lygiadienį) , linksmai pasitiko parskridusius ir parskrendančius paukščius. Gintaro Jokubauskio, Vytauto Kasparavičiaus, Jurgitos Andrikienės, Danutės Jonylienės, Zigmo Misevičiaus, Arūno Žemaičio, Rimo Oržekausko sukaltus inkilus Ernestas Žemaitis sukėlė į bendruomenės parkelio medžius. Kompleksinių paslaugų šeimai „Šeimų klubo“ lankytojos Brigita Mažeikaitė, Gustė Taučiutė , Aistė Damašauskaitė , socialinė darbuotoja Monika ir užimtumo specialistė Dalytė tai progai , iš įvairių siūlų primezgė paukštelių, kurie, kartu su čiobrelių arbatos pokeliais, buvo padovanoti inkilų kalėjams. Kadangi pavasaris skuba, tai balandžio 13 d. numatyta bendra Ramonų kaimo bendruomenės aplinkos sutvarkymo talka.
Žemės lygiadienio paminėjimas ir „Paukščių sutiktuvės“ prasitęsė bendruomenės namuose. Raseinių kultūros centro renginių organizatorė Ramonuose Inga Vasiliauskienė vaizdingai papasakojo, apie Žemės lygiadienį, remdamasi liaudies posakiais ir patarimais, patarė, kokius darbus galime ir negalime dirbti, ką lemia vienokie ar kitokie pasirodę ženklai. Renginio dalyvius linksmino Raseinių rajono kultūros centro Berteškiuose (vadovė Jolita Pužaitienė) ir Ramonuose meno kolektyvai (vadovas Vytautas Kasparavičius).
Pabaigtuvėms visi vaišinosi saldumynais, sumuštiniais, kava, arbata, smagiai dalinosi patirtais įspūdžiais.

Bendruomenės pirmininkė D.Raudonienė
Nuotraukos D.Raudonienės