text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio 4-8 dienomis, Šiluvos mėgėjų meno teatro kolektyvas „Cinkelis“ svečiavosi Ukrainoje, gyvai susipažino su Kijevo Maironio lietuvių kultūros draugijos nariais. Laiko turėjome mažai, o pamatyti troškome kuo daugiau, tad teko vietoje nesėdėti… Draugijos kvietimu dalyvavome lietuviškos literatūros bibliotekos atidaryme, susitikome su ambasadoriumi Mariu Janukoniu, vykome į Ukrainos nacionalinį operos ir baleto teatrą, kur susižavėjusios stebėjome nuostabųjį „Vienos valsą“, aplankėme gausybę lankomų Kijevo objektų, o paskutiniąją viešnagės Ukrainoje dieną keliavome į Lietuvos ambasadą, kur vaidinome E. Untulio spektaklį „Čerauninkės eksperiments“.
Ukrainon vykome turėdamos ir svarbią užduotį, patikėtą mums Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkės Juditos – į ambasadą susirinkusiems lietuviams vežėme saugaus eismo priemonių, kurios galėtų saugoti mūsų tautiečius tamsiu paros metu intensyviuose transporto ir pėsčiųjų srautuose Kijeve. Susirinkusieji nuoširdžiai dėkojo už gautas dovanėles iš Lietuvos – šviesą atspindinčias priemones, kurios ne tik saugos, bet ir primins apie gimtąjį kraštą.
Viso kolektyvo vardu noriu padėkoti teatro režisierei ir vadovei Birutei Greicienei, kuri skyrė tiek daug laiko ir jėgų, kad visas kolektyvas galėtų išvykti į svečią šalį, kuri rūpinosi visais organizaciniais reikalais, bendradarbiavo su Kijevo lietuviais. Dėkojame ir mūsų Daliai, maršrutų ir lankytinų vietų organizatorei, padėjusiai išvysti nuostabius ir nepamirštamus Kijevo žymiuosius objektus.

Teatro „Cinkelis“ narė Justina