text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Kai praeitą savaitgalį visas pasaulis šventė karališkas Anglijos princo Hario vestuves, aštuntoje kaštonų žydėjimo šventėje buvo švenčiamos Pavasario vestuvės.
2018 metų Biliūnų kaimo bendruomenės sėkmės istorijos autorių Kazimierą Vaitkevičių bei visus į šventę susirinkusius, žydinčius kaštonus ir pavasarį savo dainomis sveikino Erika ir Austėja bei ansamblis Ainiai su retro stiliaus programa „Retro-Metro“.
Šventės dalyviai daugiausiai laiko praleido Kaštonų Respublikos veikiančiose ministerijose. Pro finansų ministerijos duris patekę svečiai pirmiausiai supažindino su ministre J. Januškyte bei Kaštonų Respublikos piniginiu vienetu kaštu.
Sveikatos apsaugos ministras V. Baltkojis su viceministre D. Karpiute teikė įvairiausius patarimus, kvietė išmėginti įvairias priemones ir sveikatinimo receptus bei organizavo sraigių lenktynes.
Užsienio reikalų ministrė N. Buzienė su viceministre D. Kurdeikiene padėjo įsigyti lauktuves bei įvairiausius aksesuarus su kaštonais.
Švietimo ir mokslo ministrė R. Norkienė, nuo nuolat zujančių mažųjų lankytojų, neturėjo net kada atsikvėpti.
Ypač daug veiklos buvo Kultūros ministerijoje. Ministras tautodailininkas D. Janušauskis, prieš keletą metų išpuošęs Biliūnus skulptūromis, šventėje pristatinėjo savo naujus drožinius. Viceministrės Z. Šaltė, veldama vilną, mokė kaip apsiginti nuo šalčio, o tautodailininkė I. Ambrozienė padėjo išsirinkti madingiausius ateinančios vasaros aksesuarus bei namų interjero detales. Ministerijoje šventės dalyviai buvo kviečiami šimtmečio proga palikti savo palinkėjimus Lietuvai, pasirašyti svečių knygoje bei dalyvauti ketureilio apie kaštonus konkurse.
Ūkio ministerijoje A. Grigienė, P. Kriaučiūnas visus vaišino koše ir gira.
Vidaus reikalų ministerijoje – ministrė G. Deveikienė su viceministrais ir Amsiu rūpinosi šventės dalyvių saugumu ir už teisingai kelių eismo taisyklių atsakytus klausimus dovanojo prizus.
Kokia valstybė be ginkluotės? Krašto apsaugos ministerijos Ministras V. Jasaitis su 2 viceministrais Karoliu ir Justinu kvietė išmėginti katapultas bei padirbėti šovinių sandėlyje.
Atvykę į susisiekimo ministeriją, vis turėjo galimybę pasivažinėti pačio ministro Ž. Paulausko vairuojamu „vabalu“, su vėjeliu pralėkti dviviečiu, vienračiais dviračiais, pasivėžinti velomobiliu, pavaikščioti kojūkais.
Daug džiugesio emocijų sukėlė visų laimingų bilietų loterija.
Trokštantys prisiliesti prie senosios Biliūnų krašto istorijos, jos dvelksmą pajuto pasivaikščiodami sename dvaro parke.
Kaštonų žydėjimą savo apsilankymu pagerbė LR seimo narės V. Ačienės padėjėja J. Garliauskienė, Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariai A. Rimkienė ir
L. Bielskis, Raseinių garbės piliečiai O. Kazbarienė ir J. Mickevičius, VŠĮ „Atrask Raseinius“ direktorius A. Zmitra, Girkalnio ir Pagojukų seniūnai J. Šaulienė ir A. Valantinas, Girkalnio ir Gervinės bendruomenių pirmininkai K. Šaulys ir J. Garliauskienė
Kaip niekas iš nieko neatsiranda, taip ir Kaštonų žydėjimo šventė be didelių Biliūnų kaimo bendruomenės narių pastangų, jos draugų pagalbos ir finansinės paramos nebūtų įvykusi. Dėkojame asmeniškai kiekvienam biliūniškiui, Žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono savivaldybės administracijai ir Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komiteto nariams R. Zubielai, L.Bielskiui, D. Kaupaitienei, S. Mateliui, Baldų centro „Redos idėjos namams“ direktorei R. Laurynaitei ir jos kolektyvui, UAB Printema direktoriui Ž. Paulauskui, UAB Laugena direktorei E. Laurynaitei, UAB Norvelita, UAB sodybai Karpynė, Raseinių krašto ateities sąjūdžiui RASAI, Girkalnio seniūnijai, D. Janušauskiui Z. Šaltei, I. Ambrozienei, kauniečių Jasaičių šeimai, daininkėms Erikai ir Austėjai, L. ir S. Buziūtėms, Raseinių rajono bendruomenių policijos pareigūnei G.Deveikienei, J. Dovydėnui, M. Tučui, A. Kokanauskienei, D. Naujokaičiui.
Ši prieš aštuonerius metus biliūniškių sumanyta Kaštonų žydėjimo šventė dovana Lietuvai jos šimtmečio proga.
Išvykstantiems šventės svečiams savo žydinčiomis rankomis ilgesingai modami kaštonai sako „iki“ kito žydėjimo.

Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė
Vilma Račkauskienė