text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Žmonės nesukurti gyventi po vieną. Jiems reikia bendravimo, reikia žmonių, kuriuos sujungia bendri interesai. Kaimas gyvas, kol jame gyvena kuriantys, savo kraštą mylintys žmonės, kol kiemo vartelius praveria kaimynas ar laiškanešys, kol tuokiasi jaunieji ir suka lizdus gandrai, kol nelieki vienišas skausme. Todėl liepos 3 dienos pavakarę ramoniškiai rinkosi bendruomenės namų kiemelyje, kad pajaustų bendruomeniškumą , trumpam pamirštų visus kasdieninius darbus, pasidžiautų skriejančios vasaros šiluma, pabendrautų ir puikiai praleistų laiką.
Pirmoje renginio dalyje vyko Ramonų bendruomenės visuotinis ataskaitinis -rinkiminis susirinkimas. Buvo išklausyta Veiklos už 2020 metus ataskaita, pateikta Finansinė ataskaita, perrinkta naujai 3 metų kadencijai ta pati bendruomenės taryba, bendruomenės pirmininkas.
Antroje dalyje buvo vykdomas projektas „Eismo saugumas bendruomenėse-2020-2021 m.“ Mokymą apie eismo saugumą pravedė Šiaulių apskrities VRK Raseinių r. policijos komisariato pareigūnė Giedrė Deveikienė. Pareigūnė mokė, kuriuo paros metu ir kaip teisingai nešioti atšvaitus, aiškino, kokios taisyklės yra važinėjant dviračiais ir paspirtukais, aiškino kelių ženklų svarbą ir kaip būtina jų laikytis. Pateikė trumpą rajono kriminalinę apžvalgą. Mokymų pabaigoje visiems dalyviams, kad saugiai grįžtų namo, buvo įteikta šviesą atspindintys atšvaitai . Kitos Eismo saugumo priemonės : liemenės, pakabukai, žibintuvėliai, žibintai ant dviračių, dviratininkų šalmai buvo išdalini kaip prizai ir dovanėlės vakaro dalyviams.
Prieš linksmąją vakaro dalį bendruomenės pirmininkė D.Raudonienė pristatė „ Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektą. Tai bendras projektas kartu su Mirklių kaimo bendruomene. Už gautas lėšas Mirklių kaimo bendruomenė įsigijo dujinį šildytuvą ir rašiklių , o Ramonų kaimo bendruomenė – naują savo bendruomenės vėliavą su kotu, sportinių marškinėlių ir rašiklių su bendruomenės logotipais. Vėliavą garbingai buvo iškelti buvo patikėta vyriausiai bendruomenės narei Zosei Kvitnickienei, bendruomenės pirmininkei Dalytei Raudonienei ir bendruomenės nariui, Raseinių savivaldybės administracijos direktoriui Edmundui Jonylai , tušinukai buvo dovanojami kaip reprezentacinė medžiaga renginio dalyviams, o maikutės bus naudojamos , pristatant Ramonų bendruomenės komandą.
Ramonų kaimo bendruomenė turi ir savų tradicijų . Kasmet vykdavo įvairios tradicinės kaimo sporto atrakcijos. Bet šiemet jų nebuvo. Tačiau , kas norėjo galėjo mėtyti smiginį, sužaisti šaškėmis. Geriausiu šaškių žaidėju pripažintas Arūnas Žemaitis, antroje vietoje Alfonsas Godeliauskas.
Jau tapo tradicija, kad per šventes pagerbiame Ramonuose gyvenę, dirbę , bet išįėję Anapilin. Paminėjami ir pagerbiami jubiliatai, t.y. žmones, šventusius šiais metais savo jubiliejus.
Visą vakarą linksmai sukosi , ragino vaišintis, pravedė įvairius žaidimus, uždavinėjo minkles renginio vedančiosios Onutė ir Renata. Laikas greitai bėgo, nes muzikos netrūko. Koncertavo Ramonų kaimo bendruomenės meno kolektyvas, vadovaujamas Vaidoto Vilko, RRKC Ariogaloje mišrus vokalinis ansamblis „Radasta“, vadovaujamas Renatos Aleksiejienės, grojo ir dainavo Vaidotas.
Skambi daina, linksmas šokis, nuoširdus bendravimas neleido prasiskverbti liūdnoms mintims apie pandemiją ir paliko gerus prisiminimus apie įdomiai praleistą laiką.


Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė
Nuotraukos Dalytės Raudonienės