text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Ne tik žmogus savo nueitą gyvenimo kelią skaičiuoja metais. Jie įprasmina ir bendruomenių, gyvavimo bei veiklos rezultatus. Savaitgalį Didžiulių kaimo bendruomenėje nušurmuliavo tradicinė kaimo šventė „ Kol dar žydi gėlės “ .

Šiais metais ŽŪM paskelbė konkursą „Tradiciniam renginiui organizuoti“ ir Didžiulių kaimo bendruomenei pavyko jį laimėti. Projekto tikslas: kuo daugiau bendravimo iki šventės, kuo daugiau įvairių amžiaus grupių, socialinių sluoksnių gyventojų įtraukti į projektą, tad bendrame projekte dalyvavo Didžiulių, Gėluvos ir Juodaičių kaimo bendruomenės.

Bendruomenės pirmininkė Diana Kaupaitienė savo kalboje pasidžiaugė, kad prieš eilę metų  bendruomeniškumo mažą sėklytę pasėjo ir Didžiulių kaimo gyventojai ir iš tos mažos, sėklytės išaugo didžiulis bendruomeniškumo medis, kuris  mūsų kaimo tarybos, bendruomenės narių, kaimo gyventojų prižiūrimas, puoselėjamas, gražiai auga ir stiprėja toliau, mūsų mylimam krašte. Tai parodo, jog mes mylim Lietuvą, mylim savo kraštą, ir puošiam jį gerais darbais.

Taip pat džiaugėsi, kad eilę metų visos gatvelės papuoštos gražiais vazonais ir žydinčiomis gėlėmis. Šiemet turime naujai  asfaltuotą Ūkininkų gatvę ir įsigijome kondicionierių bendruomenės namams. Didžiuliai darbai padaryti tvarkant Mituvos ištakus. Tai istorinė vieta, kuri turėtų garsinti mus-didžiuliškius ir mūsų mylimą kaimą -Didžiulius. ,,- Daug dienelių buvo paaukotų prie Mituvos upelio darbų, rezultatą matote, kuriuo mes ir džiaugiamės ir didžiuojamės. Ačiū, ačiū, ačiū visiems, kurie per kaitrą, per lietų, per vėjus dirbo ir netingėjo‘‘- džiaugėsi pirmininkė Diana Kaupaitienė.

Šventės metu buvo surengta ūkininkų mugė, piešinių konkursas ,,Mano Didžiuliai“, paroda- ,,Mano mylimiausias puodelis “, surengtas konkursas ,, Mano gražiausias gėlynas“, rankdarbių konkursas „ Auksarankis“. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir suvenyrais.

Į šventę atvyko didelis būrys svečių- LR seimo pirmininko pavaduotojas A. Nekrošius su padėjėja S. Žuvelaitiene, Raseinių r. savivaldybės administracijos direktorius E. Jonyla, Raseinių r. savivaldybės tarybos nariai J. Vazgys, A. Kilčiauskas, Ramonų bendruomenės pirmininkė D. Raudonienė, Mirklių bendruomenės pirmininkė G. Andraitienė, Pagrajos bendruomenės pirmininkas V. Lukošius, Milašaičių bendruomenės pirmininkas R. Daujotas, nemaža delegacija iš Juodaičių bendruomenės. Visi sveikintojai džiaugėsi aktyvia Didžiulių kaimo bendruomene, nuveiktais darbais ir linkėjo ryžto ir sėkmės ateityje.   

Šventėje skambėjo šeimyninio Artūro ir Renatos Aleksiejų dueto dainos, o humoro grupė  iš Klausučių kultūros centro pavergė žiūrovus šmaikščiais gyvenimiškais vaizdeliais.  

Šventę vainikavo puikus Giedriaus ir Antano muzikinis duetas, šokom, dainavom iki pirmųjų gaidžių.

Kas tie Didžiuliai? Ne vienas jau paklausia,

Kad apie juos visur, kalbėti ima gausiai.

Didžiuliai pastatai, didžiulės tvoros,

Didžiuliai meilės labirintai, Didžiulių panos labai uolios.

Plati ta sąvoka Didžiuliai, tačiau žinau, vaizduotėje jūs savo turit

Didžiulių kaimą, jojo žmones ir jie visi labai malonūs.

Nedaug legendų yra parašyta, bet dabartis-bus legenda naujoms kartoms,

Kad čia-Didžiuliuose, didi žmonės gyveno, jų neužmiršim niekados.

Turtingi mes bendruomenės namais ir švenčių įvairove,

Turtingi aktyviais vaikais ir žinoma senoliais.

Didžiulių kaimą drakonas puošia, jis gina mus nuo negandų visų,

Ir upė Mituva nuo čia vingiuoja, kampelis naujas, patraukus.

Sporto aikštelė, treniruokliai, jaunimo mėgstama vieta

Ir kryžius rymantis prie kelio ir gatvėse gėlių gausa.

Daug, o daug žmonių kelius čia mynė ir džiaugės nuveiktais darbais

Visiems jiems šiandien tariam ačiū, o darbus jų, vaikai, anūkai keis.

Ir keičias vis tie laiko ratai, atnešdami naujų minčių,

Turbūt kiekvienas didžiuliškis, ištart galėtų-džiaugiuos, kad aš čia gyvenu.

Ir čia nemiega niekas. Paklausite –kodėl?

Todėl, kad čia gyvena-kelrodė žvaigždė.

Ji visad ragina-pirmyn, juk tu gali, pasirinkimo kito neturi,

Reik padaryti tą, aną, kad būt visur gražu, kad būt visur tvarka.

Taigi Didžiulių mielas kraštas, tiktai su peripetijom mažom,

Diana-mūsų kelrodė žvaigždė ir vadas,

Dėkojam tau ir tris kartus-valio, valio, valio….

Bendruomenės pirmininkės pavaduotoja

Renata Aleksiejienė