text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Gražus sutapimas, kad 2023 metai ypatingi netik Užkalnių kaimui – švenčiančiam 20-ąjį gimtadienį, bet ir visai Lietuvai, mininčiai brandžią sostinės sukaktį. Liepos 22d. Užkalnių kaimo bendruomenėje vyko tradicinis, kultūrinis renginys „Vasaros – sporto šventė 2023“, skirtas Gedimino laiškų metams ir Užkalnių kaimo bendruomenės veiklos jubiliejui paminėti.
Šventės pradžioje paminėjome Gedimino laiškų aktualumą, išryškinant jį, kaip toliaregį, valstybės vadovą besirūpinantį savo krašto ateitimi. Turime tradiciją kiekvienais metais apdovanoti aktyviausius bendruomenės narius, kuriems įteikiami gerumo obuoliai, tapę padėkos ir pagerbimo simboliu.
Krepšinio turnyre, skirtame kraštiečio lengvaatlečio, bėgiko, šalies rekordininko, Simo Bertašiaus taurei laimėti, dalyvavo net 9 krepšinio komandos iš Raseinių, Kelmės, Kėdainių, Šiaulių ir Kauno rajonų. Dėl lietingo oro varžybos persikėlė į Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos sporto salę.
Renginio tikslas aktyvinti bendruomeniškumą, telkti istorinės praeities įvertinimui, kūrybiškumo ugdymui ir saviraiškai išsaugojant kultūrinę tapatybę, bei kaimo savitumą ir patrauklumą. Todėl džiugu, kad bendruomenės šventei aktyviai ruošėmės ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugę. Renginio metu surengta Užkalnių vaikų dienos centro, kraštiečių ir svečių meno kūrinių, darbų paroda, statėme smėlio pilis, šaudėme iš lankų, mėtėme strėles. Šventės metu buvo pristatomi vietos gamintojų kaimiški produktai, degustacija, prekyba, Gedimino laikotarpio papuošalų gamyba, viktorina. Vyko arbatžolių ir įvairių augalų, žolelių hidrolato gamyba – prekyba. Šventės metu vyko senovės maisto gaminimas ant laužo ir lauko krosnies.
Užkalniškius sveikino atvykę svečiai iš Nemakščių, Pašešuvio, Mažosios Viduklės kaimo bendruomenės. Savivaldybės tarybos nariai Andrius Bautronis, Darius Ulickas, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas ir rajono tarybos narys Jonas Vazgys, Raseinių VVG „Raseinių krašto bendrija“ atstovė Milda Mikolaitienė, Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, pavaduotoja Daiva Visockienė, Raseinių garbės pilietis ,,Aštuonračio muziejuko“ įkūrėjas Leonas Tamulevičius. Užkalnių kaimo bendruomenės vyriausia pirmosios valdybos narė Eugenija Andriulaitienė ir kiti.
Šmaikščiai teatralizuota programa bendruomenės istoriją pristatė Užkalnių bendruomenės aktyvas, skambiomis dainomis džiugino Eglė Radžiūtė. Kultūrinę programą tęsė Nemakščių Vyrų ansamblis, RRKC Nemakščiuose moterų vokalinis ansamblis vadovas Juozapas Juščius. Blinstrubiškių socialinės globos namų duetas Vilmutė Skavidienė ir Bernardas Jatautas, Nemakščių moterų šokio kolektyvas vadovė Živilė Lembutienė ir šokių kolektyvas iš Tauragės. Šventė baigėsi atlikėjų ,,Džentelmenai“ koncertu.
Šventėje dalyvavo Raseinių policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Darius Jonaitis, kuris net ir mažuosius šventės dalyvius supažindino su policijos darbui skirta įranga, priemonės.
Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorei Linai Andrulienei, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorei Daliai Mačiulaitienei, Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui ir kraštiečiui Antanui Tautkui. Užkalnių šventė buvo finansuojama Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos projekto lėšomis, dalį, priemonių buvo įsigyta iš Nemakščių seniūnijos ir Simo Bertašiaus skirtos finansinės paramos. Renginio partneriai buvo Raseinių rajono kultūros centras ir savaitraštis „Alio Raseiniai“.
Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas Gitanas Kybartas