text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Nemakščių bendruomenės santalka Lietuvos žemės ūkio ministerijai rašė projektą ,,Renginių organizavimas“ pagal 2022 m. nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Jį pavadino ,,Vasaros palydos Nemakščiuose – mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje 2022m.“ Projektas skatino didelį dėmesį skirti bendradarbiavimui ir bendruomeniškumui su kaimyninėmis bendruomenėmis bei kitomis įstaigomis. Mūsų veikloje tai jau įprasta, daugiaplanį bendradarbiavimą su kitais laikome savo stiprybe.
Tad Nemakščiuose rugpjūčio 27dieną surengta šventė, jau tapusi tradicija: žmonės palydėjo karštąją 2022 m. vasarą. Renginio programa buvo tikrai turtinga, dominanti visų amžiaus grupių dalyvius. Gausus būrys žvejų 6 val. ryto susirinko prie ežero Nemakščių seniūnijoje Paežerio kaime ir bandė savo sėkmę. Žvejyba susiviliojo ir dvi moterys. Šventės metu apdovanoti nugalėtojai: Vladimiras Radčenko, Remigijus Kvietkus, trylikametis Emanuelis Karpauskas, Agnė Grabauskaitė ir Dalia Tautkienė. Prizus jiems skyrė ir įteikė Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, seniūnaičiai Vaidas Masiulis, Žydrūnas Vitkauskas, bendruomenės pirmininkė Regina Pratašienė.
Vėliau, vidurdienį, septynios bendruomenių komandos susirungė kartų varžytuvėse, kur teko vaikams, jaunuoliams ir suaugusiems patikrinti savo istorines ir kalbines žinias. Žinoma, labiausiai džiaugėsi daugiausiai taškų surinkusieji, bet smagu buvo visiems viktorinos dalyviams, nes pralaimėjusių nebuvo – Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė Regina Pratašienė apdovanojo visus. Komandų netradicinės sportinės varžybos žiūrovams ir dalyviams suteikė daug juoko ir leido pasigėrėti darnia sutartine veikla, kai rungtyniauta ,,neslidžiomis slidėmis“.
Vaikams didelė pramoga – patirtis žingsniuoti ir šokti apsiavus batais – šokliukais. Už tai ačiū kaimynams iš Viduklės. Žinoma, labai viliojo pasismaginimas šuoliais ir nusileidimais batutose. Paskui – pasivažinėjimas mažomis mašinėlėmis.
Nemakščių bendruomenė rašė VĮ Lietuvos automobilio kelių direkcijai paraišką ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023‘‘ ir tema ,,Saugus eismas ir mažiems, ir dideliems Nemakščiuose“. Visos šventės metu akcijoje dalyvavo Raseinių policijos bendruomenės pareigūnas Darius Jonaitis. Kartu su juo – būrelis jaunuolių, talkinančių policijai jos veikloje. Vaikai, paaugliai susidomėję klausėsi Dariaus Jonaičio pasakojimo, apžiūrėjo tarnybinio automobilio įrangą, smagias akimirkas įsiamžino nuotraukose su svečiais.
Į šventę besirenkantys gėrėjosi aikštėje eksponuojamais nemakštiškės Redos Ignatavičienės dailės darbais gamtos tema. Daugelį traukė ir didžiulis stendas su nuotraukomis, kuriose užfiksuota, kaip gyventojai dalyvavo akcijoje šią vasarą savo sodybas papuošti ratu, pagrindiniu miestelio simboliu, esančiu Nemakščių herbe ir vėliavoje. Tikrai nestokota kūrybiškumo. Minimas stendas puikiai tai atskleidė.
Kaip visada, mūsų šventėje buvo patenkintos visos susirinkusiųjų reikmės: ne tik išbandyti save įvairiose rungtyse, bendrauti, grožėtis, bet, ilgoje renginio programoje praalkus, pasisotinti. Gardžiuotasi žuviene, kurią virė sumanios šeimininkės Užkalnio kamo bendruomenės ir Nemakščių bendruomenės santalkos, tai Daiva Žyvatkauskienė , Jadvyga Šarlauskienė ir Genė Vaičienė.
Pagrindinę renginio dalį pradėjo svečiai, savo pasisakymuose svarstę apie vasaros ir rudens dovanas bei iššūkius, teikiamus žmogui. Koncertavo kolektyvas ,,Nemakščių vyrai“, juos keitė liaudiškos muzikos kapelos ,,Dobilas“ ir ,,Vilainiai“. Gražu buvo klausytis keleto ,,Nemakščių vyrų“ kartu su ,,Vilainiais“ traukiamų dainų. Džiugino grupių „Tautinio brandas“ ir „Vanilinis dangus“ bei dainininkės Katažinos programos – pasirinkimas įvairiausių pomėgių publikai. Žiūrovai gyvai atsiliepė į atlikėjų kvietimą bendron linksmybėn .
Tapo tradicija apdovanoti gražiausias sodybas. Sunku buvo kažkurias išskirti, nes daugelis gyventojų gražiai tvarkosi. Vis dėlto komisija visur lankėsi, gėrėjosi ir nusprendė: Nemakščių miestelio gražiausia sodyba pripažinta Aldonos ir Vladimiro Radčenkų, daugiabučio namo pripažinta Dainavos gt. -3, kaimo – Silvos ir Antano Vitauskų, vienkiemis Marytės ir Algimanto Glazauskų. Įvertinus bendruomenių namų aplinkos tvarkymą, gražiu pripažintas Užkalnių kaimo bendruomenės kiemelis. Seniūno Remigijaus Laugalio įsteigti prizai ir atiteko gražios aplinkos puoselėtojams.
Nuskambėjo, nuaidėjo paskutinė vasaros šventė. Ją kūrė didelis būrys žmonių, suburtų Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkės Reginos Pratašienės, RRKC Nemakščiuose kultūros renginių organizatorės Linos Andrulienės, seniūno Remigijaus Laugalio. Dėkojame rėmėjams: UAB ,,Raskafas“ ir ,,Žvirzdė“, kooperatinei bendrovei ,,Raseinių prekyba“, Stasei Kėdavičienei, Dovilei ir Vaclovui Šimaičiams, Nemakščių bendruomenės santalkai, seniūnaičiams Vaidotui Masiuliui ir Žydrūnui Vitkauskui, Reginai ir Antanui Pratašiams. Ačiū kiekvienam, prisidėjusiam prie šventės kūrėjų būrio.

Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė Regina Pratašienė