text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

,,Kaip nuo seno yra sakoma, kad gandrai išskrenda per šventą Baltramiejų, rugpjūčio 29 d., taip ir mūsų bendruomenė tradiciškai jau 19 kartą susirenka į šventę išlydėti vasaros“- kalbėjo šventės vedančioji Vilma. Šventę atidarė Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis. Šventė vyko įgyvendinant projektą ,,Tradicinė vasaros palydėtuvių šventė Butkiškėje“ kai pagal paraišką Žemės ūkio ministerijos 2020 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai konkursui pagal trečiąją veiklos sritį – tradicinių renginių organizavimas bendruomenei Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos palapinių, stalų, suolų, įgarsinimo su atlikėju, bei renginio dalyvių maitinimo paslaugai skyrė 1500 eurų.

     Nors į šventę susirinko virš 150 žmonių, visiems buvo ką veikti. Verslininkų ir amatininkų palapinėje buvo galima įsigyti įvairių rankdarbių ir naminių produktų. Gretimai įsikūrė Lietuvos automobilių kelių direkcijos palapinės, kur buvo galima išbandyti vairuotojų reakcijos stendą ir atšvaitų reikalingumo stendą. Čia daug kalbėjome apie eismo saugumą, buvo dalijamos saugaus eismo priemonės.  Veikė ir jaunimo kontaktų mugė. Klauniukė Renata piešė su mažaisiais plakatus, išpaišė ir pačius dalyvius, sprogdino balionus, ir šiaip linksmai žaidė.

  Mūsų kaimo bendruomenė turi gražią tradiciją savo narius pasveikinti jubiliejinių gimtadienių proga. Bendruomenės pirmininkas pasveikino jubiliatus: Leonorą Veličkienę ir Ireną Budžinskienę.           Kasmet bendruomenėje ir seniūnijoje rengiamas gražiausiai tvarkomų sodybų, daugiabučių, namų teritorijų apžiūros. Į tvarkomų sodybų grožį sudedama ne tik daug fantazijos, širdies, bet ir rankų darbo. Bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis apdovanojo šių metų gražiausios sodybos šeimininkus Iną ir Vygintą Pakarklius.  

 Sveikinome į pirmą klasę žengsiančias pirmokėles Melisą Raudžiūtę ir Estelą Kielytę, brandos atestatus  šiais metais  gavusius jaunuolius Guodą Banytę, Eriką Astrauskaitę, Nedą Grigalių ir Evaldą Gricių.

Geradariai gandrai išskrisdami dar spėjo apsilankyti Aištės Noreikaitės ir Vilmanto Alūzo šeimoje. Sveikinome juos sulaukus mažylės.

Šventėje veikė bendrų darbų foto paroda.

Visus labai nustebino atskridęs malūnsparnis – medikopteris. Jis mažiesiems šventės dalyviams pažėrė saldainių.

        Kasdieninis bendruomenės gyvenimas ir nei viena šventė neįvyksta be kieno nors pastangų, darbo kūrybiškumo ir žinoma materialinės paramos. Dėkojame šventės rėmėjams: Žemės ūkio ministerijai,  Raseinių KC, Irenai ir Stasiui Jokubauskams, Virginijui Bielskiui ir MB ,,Baltijos odos“, Galinai ir Ramūnui Atkočiūnams, Žilvinui Giedraičiui ir visiems Butkiškės kaimo medžiotojams .

         Gražių sveikinimo žodžių ir linkėjimų mums siuntė šventėje dalyvavę mūsų svečiai: LR seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius su padėjėjais Skaidrute Žuvelaitiene ir Algimantu Mieliniu, LR seimo narė Vida Ačienė  su padėjėja Janina Jasiulienė, Raseinių savivaldybės meras Andrius Bautronis,  rajono tarybos narė, Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė Diana Kaupaitienė, rajono tarybos narys, Raseinių kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas, Gėluvos bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, Raseinių rajono tarybos narė, Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė, Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė,  Milašaičių bendruomenės pirmininkas Romanas Daujotas, Gynėvės bendruomenės pirmininkė Laima Berštautienė, Grajauskų kaimo bendruomenės pirmininkas Vidas Lukošius, Butkiškės kaimo garbės pilietis Gintautas Mikolaitis, Raseinių rajono tarybos narys Vaidas Kuzmarskis, Kilupių kaimo seniūnaitis Aurimas Gelžinis, Raseinių ligoninės vyr. gydytojas Vidmantas Merkliopas ir kt.

        Šventės metu mums koncertavo Butkiškės saviveiklininkai vadovaujami Andriaus Bautronio. Nuostabiai gražų koncertą mums dovanojo  žavios, nepakartojamos moterys, RRKC moterų vokalinis ansamblis ,,Gėluvos gaida“ ir vadovė Rita Andriuškevičienė o šventės pabaigoje savo gražiomis dainomis mus linksmino Antanas ir Giedrius.

     Iš visos širdies dėkoju šventės vedėjams, rėmėjams, saviveiklininkams, Inai Pakarklienei, Violei Žiaukienei, Ievai Šilaitienei, Linai Šalvaitienei, Albinai Pranckevičienei, Vilmai Vitkuvienei, Gintarei Klimienei, Zitai ir Mečui Pakarkliams, Danguolei Noreikienei,  Birutei Bielskienei,  Dainiui Noreikai, Albinui Gudžiui, Ramūnui Noreikai, Albinui Butkui, Stanislovui Augustinavičiui ir visiems savo darbu prisidėjusiems prie šios šventės organizavimo ir pravedimo.

Didelis ačiū Žemės ūkio ministerijai. Jos skirtų lėšų dėka mes galėjome šią tradicinę Butkiškės kaimo vasaros palydėtuvių šventę surenti tikrai įspūdingą.

Bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis