text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

2022 m. rugsėjo 10 d. Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenėje vyko tradicinė ,,Rudens gėrybių šventė“. Nuo pat ankstyvo ryto, bendruomenininkai šurmuliavo ir plušo ruošdamiesi šventei, o sklindanti muzika kvietė atvykti, pabendrauti ir puikiai praleisti laiką drauge.
Rudens gėrybių šventė – tai tradicinis renginys Raseinių rajono kaimo bendruomenėje, kurį pagal parengtą projektą finansuoja ir lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, renginio partneriai – Raseinių rajono kultūros centras, globėja – Raseinių rajono savivaldybė.
Džiugu, kad į kvietimą atsiliepė būrys svečių ir pagerbė vietos gyventojus savo buvimu drauge. Tai Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas, Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė, Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė Diana Kaupaitienė, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė, Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Vincas Blinstrubas, Ariogalos bendruomenės pirmininkė Petrona Stankienė, Ramonų bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė.
Organizuojant tradicinį renginį, šiais metais, kartu su Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatore Žaneta Vaištariene, paieškojome naujų renginio formų, didesnis dėmesys buvo skiriamas vaikams, kurie galėjo dūkti batutuose, dalyvauti įvairiose edukacijose ir žaidimuose.
Visus atvykusius nuotaikingai pasitiko peliukas Mikis su registratore Judita Bernatavičiene, o šventę pradėję Neringos šokių studijos mažieji šokėjai visus linksmai nuteikė.
Renginio vedėjai Žaneta Vaištarienė ir Modestas Rimkus, įsikūniję į ūkininkus, netradiciškai supažindino su renginio programa, kuri buvo labai įvairi – vyko prekyba, demonstruojami amatai, ūkininkų mugė, piešinių konkursas, muiliukų gaminimo edukacija, piešimas ant vandens EBRU dažais, galima buvo dalyvauti sportinėse rungtyse – šaškių, smiginio, stalo teniso, baudų metimo ir kitose, po kurių sekė apdovanojimai.
Vykdėme ir eismo saugumo projektą, nes Mirklių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2021-2022 m.“. Dar prieš atvykstant Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnams Giedrei Deveikienei ir Dariui Jonaičiui, renginio vedantieji Žaneta ir Modestas pravedė viktoriną – konkursą, o po atsakymų į klausimus išdalino saugaus eismo priemones. Atvykus bendruomenės pareigūnams buvo įdomiai praleistas laikas su jais. Būrys šventės dalyvių domėjosi policijos veikla, matavosi specialias liemenes, susipažino su jų darbo priemonėmis, įsiamžino prie policijos tarnybinių automobilių.
Visų veiklų ir renginio metu, gerą nuotaiką kūrė Raseinių rajono kolektyvai: Raseinių rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gojus“, vadovai Sigita ir Antanas Vaitiekūnai, šokių studija „NEXT STEP“, vadovė Brigita Lendzevičienė, Raseinių rajono kultūros centro dainų ir šokių kolektyvas „Sugrįžki jaunyste“, vadovė Onutė Babonienė, Raseinių rajono kultūros centro Butkiškėje liaudiškos muzikos kapela, Neringos šokių studijos šokėjai, Raseinių rajono kultūros centro Mirkliuose vokalinis ansamblis „OKTA-VA“, vadovas Vaidotas Vilkas, Raseinių rajono kultūros centro Ramonuose mišrus vokalinis ansamblis „Ramūs monai“, vadovas Vaidotas Vilkas, Ariogalos mišrus vokalinis ansamblis „Radasta“, vadovė Renata Aleksiejienė, Ariogalos bendruomenės mišrus vokalinis ansamblis „Atgija“, vadovė Alma Judeikienė.
Kartu šokome, dainavome, žaidėme žaidimus, buvo padėkota ir atminimo dovanos įteiktos konkurso „Gražinkime savo aplinką“ sodybų nugalėtojams, taip pat atvykusiems Raseinių rajono globos namų auklėtiniams ir auklėtojai Raimondai bei visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ar bendruomenės gyvavimo. Tai Raseinių rajono savivaldybės administracijai, Raseinių rajono vietos veiklos grupei ,,Raseinių krašto bendrijai“ , Raseinių rajono kultūros centrui, Raseinių seniūnui Rolandui Klusui. UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, nuostabiai renginio vedančiajai Žanetai Vaištarienei ir prisijungusiam Modestui Rimkui. Midaugui Tučui už įamžintas akimirkas, kavinei „Isada“ už šventinius pietus, Bendruomeniečiams –: Ingridai Kučinskienei, Alvydui Kučinskiui, Onutei ir Edmundui Kazbarams, Neringai Šlopšnienei, Helai Šlopšnytei, Steilai Šlopšnytei, Birutei ir Česlovui Andriuliams, Andželikai Milašiūtei , Viltėjai Andriulytei, Vytenis Andriulis ir Irenai ir Jonui Ambrulaičiams , Vilmai Beišienei, Jonui Palubinskui, Nijolė ir Viliui Irkmonams, , Bronei Šlopšnienei, Genutei ir Vytautui Abraičiams, Donvinai Dambrauskaitei, Juditai Bernatavičienei, Rolandui Andraičiui ir Algimantui Andraičiui.
Galiu tik palinkėti, pasidžiaugti, kad bendruomenininkų, rėmėjų ir pagalbininkų dėka Mirklių bendruomenė didės ir nenustos garsinti savo kraštą. Į šią šventę susirinko net 173 dalyviai, daugelis pirmą kartą, todėl tikimasi, kad taps bendruomenės nariais ir įsijungs į veiklas.
Šventę vainikavo draugų – Kėdainių autorinės muzikos grupės „Vaivorykštė“, kuriai vadovauja Alma Jociuvienė, atliekamos dainos.
Linksmas šokis, skambi daina, nuoširdus bendravimas neleido liūdnoms mintims liko geri, gražūs prisiminimai apie įdomiai praleistą laiką.
Pirmininkė Gražina Andraitienė,
Nuotraukos – Jono Vazgio ir Mindaugo Tučo