text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Joninių šventės šaknys siekia dar pagonybės laikus, kai buvo garbinama gamta. Tad ir daugelis Joninių papročių susiję su mistika, augalais, derliumi ir laukimu.

    LPS „Bočiai“ Raseinių bendrijos ir Ramonų kaimo bendruomenės nariai Jonines atšventė Ramonų kaimo bendruomenės namuose. Dalyvavo ir Raseinių „Caritas“ vadovas Darius Budzinauskas, kuris papasakojo, kad  Jonìnės –tai  krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena.  Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Lietuviški Joninių papročiai susiję su žemės ūkiu, jais siekta apsaugoti derlių, dėl to per šventę buvo maudomasi, žoliaujama ir kupoliaujama, kūrenami laužai. Taip pat paplitęs vainikų pynimas, meilės bei vestuvių burtai, paparčio žiedo ieškojimas, šokinėjimas per ugnį.

  Ramonuose,  prisimenant liaudies papročius-vainikų pynimą, moterys, pasikaišiusios sijonus, vaikščiojo po bendruomenės žolynus, rinko įvairius augalus: ramunes,  dobilus, smilgas ir kitokias žoleles, iš jų pynė vainikus.  Vainikais buvo pagerbti Jonai, Janinos, birželio mėnesio gimusieji. „Bočių“ bendrija ir Ramonų kaimo bendruomenė  turi tą patį meno būrelių vadovą-Raseinių kultūros centro darbuotoją Vaidotą Vilką, todėl gražiai sklido bendros dainos. Jiems  pabaigus, tuoj užgrodavo ir uždainuodavo „Bočių“ bendrijos armonikierių kapelija, vadovaujama  Konstantino Kružiko.

 Liejosi muzika, skambėjo dainos, sukosi poros, o dar skaniai kvepėjo ant laužo kepamos dešrelės su bulvėmis, tai popiečio laikas labai  greitai prabėgo. Išsiskirstėme, palinkėję vieni kitiems geros sveikatos, stiprybės , meilės , taikių metų ir kitų susitikimų.

Dalytė Raudonienė

Nuotraukos Dalytės Raudonienės