text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Pačiame gražiausiame Sujainių kampelyje prie tvenkinio nuaidėjo įspūdinga šventė „Susipažinkime, kaimynėliai“, kuri organizuojama ketvirtą kartą. Ne vieną kartą susibėgę Sujainių bendruomenės taryba sprendė šventės organizacinius klausimus ir padedant Paliepių seniūnijos kolektyvui buvo nudirbti dideli darbai, įgyvendinti lūkesčiai.

O kad šventė pavyktų dar įspūdingesnė, įtakos turėjo laimėtas projektas. Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir Raseinių rajono savivaldybė. „Susipažinkime, kaimynėliai“ projekto tikslas – aktyvinti bendruomeninę veiklą, skatinti kūrybiškumą, puoselėti savo krašto tradicijas bei papročius ir paminėti Gedimino laiškų 700-metį.

Aktyviai bendradarbiaujant su Raseinių rajono kultūros centru, Raseinių rajono bendruomenėmis renginys tapo dar spalvingesnis ir įdomesnis. Į šventę atvyko ir veiklas pristatė Raseinių rajono policijos bendruomenių pareigūnė Giedrė Deveikienė su savanorėmis bei Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas. Sujainių moterų darbščiųjų rankų būrelis kiekvienam atvykusiam dalyviui pagamino simboliką su Sujainių vėliava.  Šventės dalyvius nustebino teatralizuota Pandos iš tolimosios šalies programa.

Šventė prasidėjo paplūdimio tinklinio mišrių komandų 2×2 varžybomis, kurias organizavo Raseinių kūno kultūros ir sporto centro tinklinio treneris Aurimas Dyglys. Bendradarbiaujant su Raseinių krašto istorijos muziejumi, padedant muziejininkei Linai Kantautienei, ir Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo bibliotekininke Danelija Laurinavičiūte buvo suorganizuotas protų mūšis „Gedimino laiškams 700“. Žinias išbandė ne tik aplinkinių bendruomenių nariai, bet ir atvykę svečiai. Šventės metu vyko paroda „Gedimino laiškai“. O tai pat Pranas Laurinavičius surengė parodą „Sujainiams – 20“.

Atrodo erdvė prie Sujainių tvenkinio buvo užpildyta įvairiausiomis veiklomis. Vienoj erdvėj vyko šeimų edukacijų kapelis, kitoje vietoje kiekvienas dalyvis paragavo pačių ant ugnies keptais gaminiais, taip pat šeimininkių keptais duonos gaminiais ir skaniais sūriais. Buvo galima įsigyti audėjos austais rankdarbiais ir net patys pasigaminti sages į plaukus ar kitokius papuošimus. Skambant Raseinių rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Gojus“ (vadovai S. ir A. Vaitiekūnai) ir Raseinių neįgaliųjų draugijos vokaliniam ansambliui „Gaja“ (vadovas A.Burneika) kojos pačios kvietė šokiui.

Šventėje minėjome kaimų bendruomenės „Sujainiai“ dvidešimtmetį „Atverkime bendrystės skrynią“, kurios metu pagerbėme visus dirbusius bendruomenės pirmininkus. Nuotaikingus pasirodymus skyrė Raseinių rajono mėgėjų meno kolektyvai ir svečiai iš kitų rajonų.

Kaimų bendruomenė „Sujainiai“ įteikė Garbės raštą Jonui Kiaušui už svarų indėlį Sujainių kraštui. Sveikinimo žodį ir gražius palinkėjimus tarė Raseinių savivaldybės tarybos narys Airinas Jermolajevas ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė, Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė bei kaimų bendruomenės „Dumšiškiai“ pirmininkė Regina Lukošienė ir Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė su vyriausiąja specialiste Remigija Skrodeniene. Šventės metu seniūnė įteikė Lietuvos Respublikos valstybines vėliavas R. ir V. Šebelskiams, D. Ulinskienei bei R. ir D. Naciams už svarų indėlį kaimų bendruomenei „Sujainiai“.

Šventę vainikavo Liudo Mikalausko ir Daumantų muzikantų programa bei krepšinio komandų 3×3 varžybų nugalėtojų apdovanojimai.

Bendravimas tarp žmonių yra labai svarbus, nes taip atsiranda tarpusavio pasitikėjimas. Drauge praleistas laikas, išgyventos emocijos, kūrybinė veikla vienija ir padeda vieniems kitus geriau pažinti bei suvokti, kad šalia tavęs gyvena įdomūs ir išradingi žmonės.

Projekto dalyviai aktyviai įsitraukė į bendruomenės veiklą, kuri buvo skirta tradicijų išsaugojimui, aktyvinimui bendruomenės narių saviraiškos ir kūrybiškumo plėtojimo galimybes. Praturtinome bendruomeninę veiklą, skatinome gyventojų užimtumą, sutelktumą organizuojant įvairiausias veiklas bei vaikų ir jaunimo užimtumą. Paminėję Gedimino laiškų 700-metį pažinome Lietuvos istoriją, praturtinome žinias. Tradicinės šventės „Susipažinkime, kaimynėliai“ metu, vietos gyventojams, vietos bendruomenės nariams buvo sudarytos sąlygos susipažinti su kitų miestų bendruomenių nariais, užmezgėme glaudžius ryšius, pasidalinome gerąja patirtimi.

Kaimų bendruomenės „Sujainiai“ pirmininkė Rita Guntarskienė

Nuotraukos Prano Laurinavičiaus