text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Atėjus rudeniui ir vaikams grįžus į mokyklą, atrodo net laikas kitaip pradeda bėgti. Lyg prasmingiau, kiekviena diena tampa lyg ir svarbesnė. Gal todėl rugsėjo mėnesio vaikų dienos centro užsiėmimai turėjo tokį šviesiai, spalvotai, menišką atspalvį. Edukatorė Rita Klevinskienė iš VšĮ „Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA“ atvyko į Betygalą net keletą kartų ir mokė mus įvairiausių džiuginančių meno formų.
Pirmoji pažintis buvo piešimas su smėliu. Nei vienas iš mūsų nesitikėjo, kad toks paprastas dalykas kaip smėliuko barstymas ant popieriaus gali pateikti tokius rezultatus. Piešiniai pavyko net galima sakyti – tobulai. Visi buvome nepaprastai patenkinti savo darbu.
Kitą užsiėmimą susitikome naują pavadinimą – EBRU. Tai tapyba ant vandens. Sužinojome nemažai informacijos iš ko gaminami dažai, kad tai visiškai natūraliai iš gamtos išgaunamos spalvos, pavyzdžiui, juoda – iš anglies, balta – iš smėlio, žalia – iš įvairių lapų… O vanduo nėra visai vanduo, jis sumaišytas su jūros dumbliais, kad dažai nenuskęstų, o laikytųsi ant paviršiaus. Ir tuomet kai jau išpiešiam, „iššukuojam“, ištaškuojam ir kitaip išdailinam savo piešinius, tuomet dedamas popierius, atsargiai ištraukiamas ir jau galime grožėtis savo darbu.
Ir dar vieną kartą turėjome labai smagų ir įdomų ir beabejo – spalvotą užsiėmimą – gaminome žvakutes. Nes juk ruduo, darosi vėsiau – tai reikia šildytis. Į stiklainėlius pylėme spalvotus smėlius, įvairaus stambumo grūdeliais, taip formuodami savo žvakutės pagrindą. Vėliau ir akmenukų ir kriauklyčių pridėjome. O edukacijos vadovė Rita mums baigus darbą užpylė žvakėms skirtą želė ir įstatė dagtį. Po kelių minučių želė sustingo ir mūsų žvakutė paruošta. Kol laukėm sustingstant žvakutę, susisukom nuostabiai medumi kvepiančią tikro vaško žvakę. Po užsiėmimo buvom labai patenkinti savo darbeliais.
Labai dėkojam VšĮ Meno terapijos ir socializacijos institutui „VYTA“ ir vadovei Ritai Klevinskienei ir smagų bendradarbiavimą ir edukacijų vedimą.