text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Liepos 21 d. Šiluvoje – Mažojoje Kultūros sostinėje visą dieną vyko Raseinių rajono kaimo bendruomenių kultūros, meno ir aktyvaus laisvalaikio festivalis. Jo organizavimui Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ gavo finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos. Festivalyje labai aktyviai ir išradingai dalyvavo gausus rajono kaimo bendruomenių, seniūnijų atstovų būrys. Festivalio atidarymo metu visus pasveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, LR Seimo narė Vida Ačienė, Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komieteto pirmininkas Linas Bielskis ir komiteto narė Diana Kaupaitienė. Festivalyje dalyvavo ir Lenkijos respublikos Liubartovo savivaldybės delegacija, vadovaujama Tadeušo Matveičiko. Scenoje pasirodė meno kolektyvai iš Ramonų, Norgėlų, Plikių, Viduklės, Sujainių, Nemakščių, Kaulakių, Šiluvos. Seniūnijų kiemeliuose kas ant krosnies, kas ant specialių keptuvių, kepė blynus pagal labai įvairius receptus ir ragino paragauti. Geriausiais blynų virtuvės šefais išrinkti Šiluvos, Pagojukų ir Nemakščių seniūnijų atstovai. Kiemelius bendruomenės puošė iš močiučių skrynių paimtomis skarelėmis ir kitais akcentais. Skarelė kaimo moteriai prieš šimtą ar pusšimtį metų buvo kasdieninės aprangos dalis ir didžiausia puošmena per šventes, turgadienius, kermošius ar maldas bažnyčioje. Festivalyje vykę gražiausios močiutės skarelės rinkimai taip pat buvo šaunūs. Konkurse dalyvavo 36 kaimo bendruomenių atstovės, o gražiausias skareles pademonstravo Anžilių, Akstinų ir Verėduvos kaimo bendruomenių narės. Daug įspūdžių paliko sporto varžybos, kurias organizavo Raseinių kūno kultūros ir sporto centras. Sporto varžybų komandinės prizines vietas laimėjo Vosiliškio, Viduklės ir Šiluvos kaimo bendruomenių sportininkai. Žemės ūkio ministerijos kiemelyje buvo galima susipažinti su Šimtamečių ąžuolų nominantais, Nacionalinio kraujo centro palapinėje galėjo sudalyvauti akcijoje ir tapti kraujo donorais. Visų laukė ir Raseinių policijos komisariato bendruomenės pareigūnai ir policijos rėmėjai, kurie pristatė savo naujausią tarnybinį automobilį, kitas specialiąsias policijos priemones ir konsultavo policijos, eismo saugumo klausimais. Visą dieną festivalyje vyko edukacijos, žaidimai ir vyravo tikras bendruomeniškas nuoširdumas. Festivalio pabaigoje Žemės ūkio ministerija organizavo Lietuvos šimtamečių ąžuolų apdovanojimus ir stelmužiukais – Stelmužės ąžuolo palikuonimis apdovanojo labiausiai nusipelniusias Kauno regiono bendruomenes ir jų narius. Apdovanojimus įteikė Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė. Po apdovanojimų visi galėjo pasiklausyti nuostabaus Deivio ir Renatos Norvilų koncerto.
Labai ačiū visoms rajono kaimo bendruomenėms, seniūnams, šiluviškiams, kitiems padėjėjams. Ypač norime padėkoti Šiluvos bendruomenei „Aušrinė“, Šiluvos seniūnijai, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, Raseinių kūno kultūros ir sporto centrui, Raseinių rajono kultūros centrui. Visų jūsų dėka festivalis buvo gražus ir jaukus.