text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Šiluva – mažoji kultūros sostinė 2018 – tęsia savo vardo garsinimą ir prisistatymą Lietuvai. Rugpjūčio 15 dieną VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ vyko į Naisius, kur vyko Žolinių šventė.
Šventės metu susirinkusiems žmonėms buvo siūloma daug veiklų ir pramogų: Žolinės puokščių paroda, duonos kepimas ant laužo, piešimas ant veidukų, vandens pramogos, arbatžolių ir molio edukacijos. Naisių bendruomenė organizavo šventinį koncertą, kurio dalimi tapo ir šiluviškiai. Nors akimirkai dangus buvo apsiniaukęs, o iš debesų krito ir lietaus lašai, šviesą ir džiaugsmą savo nuotaikingais šokiais ir gera nuotaika grąžino Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ šokių kolektyvas, vadovaujamas Mildos Bertulytės-Urniežienės. Koncertą vainikavo visiems gerai žinoma grupė „Studija“.
Svarbiausia šios išvykos misija buvo pristatyti Šiluvą šventės dalyviams. Tai bendruomenės atstovai darė kviesdami ragauti naminių gėrybių – sūrių, duonos, kibinų, pavaišindami arbata sušalusius žmones, dalindami lankstinukus su informacija apie Šiluvos miestelį, kviesdami apsilankyti garsiuosiuose Šilinių atlaiduose.
Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė kartu su bendruomenės nare taip pat įvykdė Saugaus eismo akciją, kurios metu uždavė įvairius klausimus, dalino šviesą atspindinčias priemones, priminė eismo taisykles, skatino saugiai elgtis keliuose, pasirūpinti ne tik savo, bet ir aplinkinių saugumu. Gerąja patirtimi ir patarimais vieni su kitais dalinosi šiluviškiai ir kitos mažosios kultūros sostinės – Vaškių – atstovai. Tad laikas šventėje neprailgo ir visiems dovanojo daug naujų įspūdžių.

Bendruomenės pirmininkė J. Stoškienė