text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

soclogo  Nenumaldomai artėja 2016-ųjų metų pabaiga. Visi suskubsime prisiminti per metus nuveiktus darbus, aplankytas vietas, patirtus įspūdžius ir išsikelsime sau naujus tikslus bei pažadus ateinantiems metams.
Baigiantis šiems metams ir Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ nori pasidžiaugti vienu svarbiu laimėjimu – projekto „Stipri bendruomenė – stipri valstybė“, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendinimu. Per beveik septynis mėnesius buvo nuveikta nemažai darbų, suorganizuota daug įvairių užsiėmimų, aplankyta naujų vietų.
Projekto įgyvendinimą pradėjome nuo bendruomenės aplinkos gražinimo, naujų ir labai reikalingų dalykų įsigijimo. Šiandien pačias gražiausias akimirkas užfiksuoti galime tik dėl to, kad turime naują fotoaparatą. O kiekvieną kartą, atvykę į bendruomenės namus, galime grožėtis sutvarkyta aplinka, kurią labai puošia didžiuliai gėlių vazonai ir patogūs suoleliai. Tačiau džiugina ne tik aplinka prie bendruomenės namų. Lygiai taip pat džiaugiamės treniruokliais, kuriais gali naudotis visi Šiluvos miestelio gyventojai, nes jie įrengti puikioje ir visiems prieinamoje vietoje – parkelyje prie miško.
Visi sutinkame, kad šie įsigyti daiktai mūsų bendruomenei labai pravers, tačiau labiausiai džiaugiamės ne materialiais dalykais. Šis projektas mums davė daug teigiamų emocijų, galimybių išmokti naujus dalykus, prasmingai praleisti laiką. Edukaciniai užsiėmimai, kuriuos kofinansavo ir Raseinių rajono savivaldybė, leido bendruomenės nariams sužinoti muilo gaminimo, žvakių liejimo, advento vainikų pynimo ir kalėdinių kepinių gaminimo paslaptis, išbandyti visa tai praktiškai. Patirtos emocijos, atrasti nauji talentai tik dar kartą įrodė – tokie dalykai yra patys vertingiausi ir reikalingiausi kiekvienam iš mūsų.
Dar vienas dalykas, kuriuo taip pat labai džiaugiamės ir didžiuojamės – kraštiečių susitikimas „Čia gimėm, čia augom, čia žemė šventa“. Vienas iš pagrindinių projekto uždavinių buvo suorganizuoti šiluviškiams ir visiems aplinkinių bendruomenių gyventojams šventę, kurios metu jie galėtų pasidžiaugti vienas kito draugija, linksmai praleisti laiką. Džiaugiamės, kad pirmasis blynas nebuvo prisvilęs ir viliamės, kad ateityje šį renginį galėsime paversti gražia miestelio tradicija.
Be visų anksčiau paminėtų dalykų, projekto „Stipri bendruomenė – stipri valstybė“ metu puoselėjome bendruomeniškumą ir draugiškumą ne tik tarp savo, bet ir tarp kitų bendruomenių narių. Organizavome išvykas į Molėtus, Klaipėdą ir Biržus, ieškojome vietų, kurias būtų įdomu ir naudinga aplankyti. Džiaugiamės suradę ne tik naujų gražių vietų, bet ir draugų, kuriais tapo Biržų bendruomenės nariai. Su jais užmezgėme draugystę, aptarėme galimybę organizuoti bendrus renginius. Stiprindami savo bendruomenę, didelį dėmesį skyrėme socialiai remtinoms šeimoms, kurias vežėme į Klaipėdos delfinariumą ir prie jūros. Matydami visas nuoširdžias džiaugsmo akimirkas, supratome, kad einame teisingu keliu ir renkamės patį geriausią būdą stiprinti savo bendruomenę.
Visi šie projekto uždaviniai nebūtų tapę realybe, jei prie projekto įgyvendinimo nebūtų prisidėjusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Raseinių rajono savivaldybė, Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ nariai ir visi miestelio gyventojai. Tik sutelkę jėgas bendram tikslui ir ėję išvien, sugebėjome pasiekti tokių džiuginančių rezultatų.
Minutėlę sustoję ir atsigręžę atgal, matome, kiek daug visko nuveikėme. Nepaprastai smagu, kad pavyko įgyvendinti visas suplanuotas veiklas, atlikti tiek daug gražių darbų. Tačiau užtikrintai sakome: tai – ne pabaiga. Ateityje mūsų laukia dar daugiau iššūkių, darbų, svajonių ir jų įgyvendinimų. Kitais metais pažadame su dar didesne energija, ryžtu ir užsidegimu eiti tik į priekį ir su kiekviena diena vis stiprinti savo bendruomenę, o kartu ir visą valstybę.

Teksto autorė: Dovilė Stoškutė

dsc_0398 dsc_0025-1 dsc_0214-1