text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

        Šiluvos miestelį žino dažnas Lietuvos gyventojas. Daugelis yra girdėjęs apie šioje vietovėje vykusius ir tebevykstančius stebuklus, iš Šiluvos kilusius talentingus žmones, čia tvyrančią ramybę, nuostabaus grožio vietoves. Netrukus prasidės ir dar vienas miestelio vardo garsinimas – tapimas mažąja 2018-tų metų Lietuvos kultūros sostine.
Šiluvos miestelio atstovai saulėtą rugsėjo 16-tosios popietę vyko į sostinę Vilnių, kur jų laukė mažųjų Lietuvos kultūros sostinių pristatymai. Kelionės pradžioje Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė Judita Stoškienė vykdė saugaus eismo akciją: už teisingus atsakymus į užduotus klausimus ji išdalijo atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, taip pat dovanojo knygutes apie pėsčiųjų pareigas bei elgesį keliuose. Nuvykus į Vilnių, reikėjo ne tik reprezentuoti savo miestelį išskirtiniais valgiais, talentingų žmonių dirbiniais, paruošta dalomąja medžiaga, bet ir meno kolektyvų pasirodymais. Šiluvos kultūros namų kolektyvai atkreipė į save dėmesį ir pademonstravo ne tik puikius šokių įgūdžius, bet ir dainingus bei darniai skambančius savo balsus. Kol meno kolektyvai rodė savo talentus, VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ mezgė naujas pažintis su gretimų regionų bendruomenėmis, pasakojo apie miestelio renginius ir projektus, ieškojo naujų idėjų ir dalijosi savo patirtimi. Renginio pabaigoje visi Šiluvos atstovai pritarė minčiai, kad tokia galimybė – neeilinis įvykis, kuris dar labiau padės kurti gražų ir tvarkingą miestelį, draugišką ir vieningą bendruomenę.
Įvykis, kuris prasidėjo nuo nedrąsių minčių kelių žmonių galvose, jau greit peraugs į istorinį, atsakingą, reikšmingą reginį. Tikime, kad tai bus neįkainojama patirtis, kuri padovanos daug nepakartojamų įspūdžių, leis dar labiau didžiuotis savo miesteliu ne tik šiluviškiams, bet ir visiems čia apsilankiusiems!
Dovilė Stoškutė