text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Mylėkime žmogų koks jis bebūtų, prieikime, pakalbinkime, padovanokime šypseną – tai nieko nekainuoja.
Spalio 29 d. Nemakščių bendruomenės santalka namai buvo pilni žmonių. Tą vakarą vyko renginys ,, Saugus esi kai matomas kely‘’ pagal projektą ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2019‘‘.
Gyvenime mums nuolat reikia atkaklumo, drąsos ir ryžto. Šių savybių nestokojanti Barbora, savo mylimu instrumentu – fleita pradėjo šį vakarą, sugrodama lyrinį kūrinį. Barbora Šaltytė, lankanti Raseinių meno mokyklą, susirinkusių širdis džiugino dar ne vienu kūriniu.
Pas mus dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Giedrė Deveikienė ir Darius Jonaitis. Buvo rodomi filmukai apie eismo saugumą ir kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių. Šios pamokos mums buvo labai įdomios ir naudingos. Pareigūnai uždavinėjo klausimus, susijusius su saugiu eismu. Buvo įdomu pasitikrinti savo žinias. Ačiū sakome Giedrei ir Dariui.
Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir judėjimo negalią turinti, miestelio gyventoja Ilona. Ji pasidžiaugė, kad įvažiavimas į bendruomenę yra pritaikytas tokiam žmogui, kaip ji. Mes pasiteiravome Ilonos, ar ji jaučiasi saugi tamsiu paros metu važiuodama miestelio gatvėmis. Atsakymas trumpas, kad kuomet sutemsta jau nesivažinėja ir problemų neturi.
Juk niekada nebus per daug gėlių, saulės spindulių, taip ir mūsų miestelio šviesulių. Kad vakaras būtų įvairesnis, pasikvietėme ir savo miestelio poetus. Mes klausėmės Aldonos Radčenko, Irenos Vidmantienės ir Zigmo Akramavičiaus eilių. Jų jaudinanti kūryba pavergė ne vieno širdį.
Renginyje buvo galima pamaloninti ne tik širdis, bet ir akis paganyti meno kūriniuose. Tai Stasės Kėdavičienęs, Birutės Gudiliauskienės ir Janinos Deveikienės mezginių parodoje. Kiek čia įdėta išmonės, kruopštumo ir meilės!
Renginyje svečiavosi Pašešuvio kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Andrulienė ir šio kaimo seniūnaitijos seniūnaitis, bendruomenės narys ir policijos rėmėjas Saulius Luša. Įdomias užduotis apie eismo saugumą pravedė Lina. Vyrai varžėsi prieš moteris. Nugalėjo draugystė! Bendruomenės pirmininkė varžybų dalyvius ir visus atvykusius į renginį apdovanojo saugaus eismo dovanėlėmis.
Po renginio vaišinomės Reginos ir Staselės išvirtu plovu ir kitais gardumynais.
Tariu didelį ačiū bendruomenės narei Zitai Šaltei, padėjusiai organizuoti renginius, įgyvendinant projektą ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2019‘‘.
Negaliu žodžiais apsakyti tai, ką jaučiau tą vakarą. Vien padėkos žodžių, ištartų tą vakarą Jums, mielieji, yra maža… Ačiū, kad atėjote pasidalinti savo gerumu… Ačiū Jums visiems, kad nebuvote abejingi tam, ką darome, ką vykdome mes kartu, juk tai ir yra bendruomenė. Be Jūsų aš niekas…
Nebūtina daryti žygdarbių. Visai pakanka mažų dalykėlių, atliktų su didele meile. (Motina Teresė)

Nemakščių bendruomenės santalka pirmininkė
Regina Pratašienė