text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Ramonų kaimo bendruomenė ,vykdydama projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai“ į Šeimos klubą mokymams „Saugi bendruomenė- saugi šeima“ pasikvietė Šiaulių policijos komisariato Raseinių poskyrio darbuotojus Darių Jonaitį ir Giedrę Deveikienę. Mokymų metu buvo supažindinta, kiek ir kokių nusikaltimų per metus užregistruota Ramonų kaime, apžvelgta kriminogeninė situacija Raseinių rajone, supažindinta su vykdomomis prevencinėmis priemonėmis, analizuoti svarbiausi saugumo užtikrinimo klausimai, aptartos aktualios problemos bei bendradarbiavimo efektyvumo galimybės. Buvo mokoma kaip geriau apsaugoti savo teritorijas, pasitelkiant naujausias technologijas – vaizdo kameras, signalizacijas, naujo tipo spynas, priminti kiti turto apsaugos būdai ir priemonės, saugaus elgesio kelyje taisyklės. Mokė būti budriems ir atsargiems, neįsivelti į telefoninių ar kitokių sukčių pinkles, netoleruoti smurto . Mokė, kaip auklėti vaikus, kad nepakliūtų į sekso vergiją, nesusigundytų apgaulingais darbo pasiūlymais. Aiškinta nebūti abejingais ir apie pastebėtus negatyvius reiškinius pranešti policijai.
Ramonų bendruomenė yra viena iš rajono Saugios kaimynystės grupių narė. Mokymuose pareigūnai pasidalino informacija, kokią apčiuopiamą naudą teikia Saugios kaimynystės grupių veikla, akcentavo, jog jų veiklumas priklauso nuo pačių gyventojų aktyvumo ir noro kurti saugesnę, jaukesnę savo gyvenamąją aplinką. Norint išspręsti kasdien piktinančią problemą, tereikia imtis veiksmų: bendrauti su kaimynais, stebėti aplinką, netoleruoti šalia vykstančių neigiamų reiškinių, domėtis įtartinais asmenimis, bei informacija keistis su policija.
Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė