text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

         Jau atkeliavo tamsėjantis rudeniškas metas ir esame blogai matomi kitiems eismo dalyviams. Juk didesnė gyvenimo dalis prabėga kelyje: vaikštome pėsčiomis, važiuojame automobiliais, motociklais, dviračiais ir privalome visada galvoti apie savo ir kitų saugumą keliuose. Rūpindamiesi savo bendruomenės gyventojų saugumu dalyvaujame konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2020 -2021 m. Šiemet jau organizavome renginį ,,Tamsoje būk ryškus, o krepšyje taiklus!“, kuris vyko dviem etapais: atšvaitų – pakabukų kūrybos konkursas ir akcija ,,Padovanok pėsčiajam atšvaistą“. Konkurso dalyviai kūrė atšvaitų eskizus namuose ir juos siuntė internetu bendruomenės komisijai, kuri atrinko 20 įdomiausių ir kūrybiškiausių atšvaitų eskizus ir paruošė reikiamų  medžiagų rinkinėlius, kuriuos konkurso dalyviams nunešė laiškanešė į jų pašto dėžutes. Atšvaitų gamintojus konsultavome internetu ir telefonais. Sekančią dieną komisijos narė pravažiavo ir surinko pagamintus atšvaitus. Buvo paruošta ir parodėlė ,,Tamsoje būk ryškus, o krepšyje taiklus!“, nufotografavome ir išsiuntėme nuotraukas kūrėjams. Vakare keturi savanoriai Kaulakių gyvenvietės gatvėse stebėjo praeivius ar jie nešioja atšvaitus ar kitas šviesą atspindinčias priemones. Pasirodė, kad atsakingų nėra – vieni palikę atšvaistą namie, kiti visai neturi. Priminta, kad būtina saugoti save ir kitus tamsoje kelyje. O tą apsaugą gali padaryti tinkamai nešiojamas atšvaitas ant rūbų, rankinių, kuprinių ir pirkinių maišelių. 17 sutiktų pėsčiųjų išdalinta 28 atšvaitai ir pamokyti kaip juos taisyklingai nešioti. Atšvaitų kūrėjai ir gamintojai apdovanoti padėkomis ir saldžiais prizais. Renginyje dalyvavo 25 kūrėjai įvairaus amžiaus, 7 vykdytojai ir 17 pėsčiųjų.

      Tikimės, kad  renginys buvo naudingas mūsų kaimo gyventojams, padėjo ugdyti kūrybiškumą, prasmingą laisvalaikio leidimą COVID-19 karantino metu ir suprasti atšvaitų svarbą tamsoje bei priminti kiekvienam svarbiausią pareigą – keliuose elgtis drausmingai, nesukelti pavojaus nei sau, nei kitiems eismo dalyviams, kad neaplankytų nelaimės, kurių atitaisyti neįmanoma.

 Elena Pocienė, bendruomenės pirmininkė