text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Nors Raseinių rajone Covid-19 virusas pakoregavo dalyvių skaičių tačiau asociacija „Kaimo svetainė“ džiaugiasi atšvaitų dienos akcija. Nuo pat ryto keturi savanoriai stebėjo gyventojus kaip jie laukia autobuso nuvykti į miestą ar grįžtančių iš jo, bet jų buvo nedaug. O neseniai įrengtame dviračių take Raseiniai-Gabšiai-Kalnujai eismo buvo užtektinai, tačiau iš sutiktųjų buvo ne visi, kuriems teko įteikti po atšvaitą ar liemenę. Šiuo metu gyventojai yra atsakingesni ir tamsiu paros metu stengiasi nešioti atšvaitus ar šviesą atspindinčius rūbus. O tiems dalyviams, kuriems buvo įteiktos saugaus eismo priemonės, tuo pačiu buvo priminta, kad kelyje reikia elgtis drausmingai, ir tamsiu paramos metu reikia saugoti ne tik save, bet ir kitus.

 Pakalbinti vyresnio amžiaus žmonės sako, kad vakare stengiasi nevaikščioti. Kiti sutikti eismo dalyviai sako, mes visada nešiojam atšvaitą ir nesvarbu kokia diena tai būtų. Svarbu tai, kad atšvaitą nešioti būtina ne tik tamsiu paros metu, bet kai būna ir blogas matomumas.

Atėjus tamsiam paros laikui-vakarui tamsoje sutikome keletą kuriems taip pat įteikėme po atšvaitą ar liemenę, dviratininkams po liemenę.

 Atšvaitų dienos reido metu sutikome 27 pėsčiuosius, 7 dviratininkus, 1 su paspirtuku, o išdalinome 16 atšvaitų ir 5 liemenes.

 Tikimės, kad Atšvaitų dienos akcija buvo prasminga, išdalinę atšvaitus galbūt išgelbėjom kurį nors nuo nelaimės…