text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

     Vis dažniau ir įkyriau prakiūrantys dangaus švininiai debesys, sparčiai trumpėjančios dienos kasdien blogina eismo dalyvių keliavimo sąlygas. Ypač liūdna avaringumo situacija Raseinių rajone. Nuo metų pradžios iki dabar nusineštos jau 7 žmonių gyvybės.
Biliūnų kaimo bendruomenė, penktus metus dalyvaudama konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, įvairiomis prevencinėmis priemonėmis siekia, kad nė vienas vietos ir aplinkinių kaimų gyventojas nepatektų ir pats nesukeltų eismo įvykio. Spalio 5 dieną kartu su Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnais buvo suorganizuotas saugaus eismo reidas po Girkalnio seniūniją. Siautėjantis uraganinis vėjas sąlygojo eismo dalyvių stoką – pėstieji, dviratininkai ir daugelis automobilių vairuotojų nebūtinas keliones atidėjo geresnėms oro sąlygoms. Todėl reido sumanytojai – bendruomenės pirmininkė V. Račkauskienė, Saugios kaimynystės grupės vadovas P. Kriaučiūnas, Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai G. Deveikienė ir D. Jonatis bendruomenės narius, ypač gyvenančius atokiau nuo gyvenviečių, vienkiemiuose, aplankė jų namuose. Buvo kalbama apie vairuotojų ir pėsčiųjų pareigas, kiekvieno eismo dalyvio atsakomybę už save ir kitus, kaip naudoti ir tvirtinti atšvaitą, kad jis būtų matomas iš visų pusių, kaip elgtis tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, kaip saugiai pereiti kelią išlipus iš autobuso. Reido metu buvo dalinami atšvaitai, lankstinukai apie vairuotojų ir pėsčiųjų pareigas. Pareigūnai domėjosi ar Biliūnų krašto žmonės jaučiasi saugūs, ar žino kokiu numeriu išsikviesti skubią pagalbą, prisikviesti kaimynus. Dalindami naudingų patarimų atmintines, patarė kaip apsisaugoti nuo vagysčių ir sukčių, informavo, kad pasikeitusi policijos komisariato darbo struktūra leidžia pareigūnams būti arčiau žmonių ir greičiau padėti pagalbos prašantiems.
Saugios kaimynystės grupės vadovas P. Kriaučiūnas kartu su aplankytais žmonėmis džiaugėsi policijos pareigūnų parodytu nuoširdžiu rūpesčiu bei dėmesiu, biliūniškių vieningumu, neformaliai veikiančia saugia kaimynyste. Biliūnai dažnai lankomi, tačiau turistai net neįtaria, kad vietinių gyventojų jie visada lieka pastebėti. Apie įtartinus, nepažįstamus asmenis ir automobilius informuoja vieni kitus, ypač atokiau gyvenančius.
Linkėdami saugių kelionių primename, kad esate saugūs tik tuomet, kai sau ir kitiems esate atidūs!

Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė

biliunai