text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

    Kaimų bendruomenė „Lyduvėnai“ jau ne pirmus metus dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. Pagrindinis konkurso tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti keliuose nukentėjusių žmonių skaičių, mokyti juos Kelių eismo taisyklių, skatinti saugiai elgtis kelyje. Vykdydama saugaus eismo projektą bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnais.

     Praėjusį penktadienį spalio 20d. bendruomenės pareigūnai buvo pakviesti į saugaus eismo akciją, kurios metu kartu su bendruomenės pirmininke bei Saugios kaimynystės grupės atstovu tikrino, ar eismo dalyviai nešioja atšvaitus bei kitas saugumą užtikrinančias priemones. Akcijos metu Lyduvėnų, Naudvario, Palapišių, Pumpurų kaimuose sutikti ir aplankyti vaikai bei suaugusieji neabejojo saugos priemonių reikalingumu, rodė atšvaitais „papuoštas“ kuprines, viršutinius rūbus, rankas. Neturintiems šviesą atspindinčių apsaugos priemonių gyventojams akcijos organizatoriai jas dovanojo bei priminė naudojimo svarbą, kaip teisingai dėvėti, ragino rūpintis savo matomumu tamsiu paros metu ir laikytis saugaus eismo taisyklių. Žmonės džiaugėsi parodytu dėmesiu, dovanotais atšvaitais, liemenėmis bei pažadėjo juos naudoti pagal paskirtį.

      Policija primena, kad Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi. Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Einant kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada reikia eiti kairiąja kelio puse (prieš eismą). Atšvaitas turi būti dėvimas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Juostinį atšvaitą pritvirtinkite prie drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos, pakabinamą atšvaitą perverkite virvele ar grandinėle, prisekite prie drabužių (kišenės) dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Atšvaitas neturi būti užstotas, paslėptas drabužių, rankinės ar pan. Jei atšvaitai prisegami prie rankinių, būtina pasirūpinti, kad jie nebūtų uždengiami ranka ar nusukti į kitiems eismo dalyviams nematomą pusę. Bet koks atšvaitas efektyvus ir naudingas tada, kai jį gerai apšviečia transporto priemonių žibintai.

         Visiems gero kelio ir saugių kelionių kiekvieną dieną, bet kuriuo paros metu!

Janina Viliekinė

dsc01122 dsc01141