text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio 16-17 d. įvyko tradicinis respublikinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis „Šimtmečio įkvėpti – LKBS sąskrydis 2018“ Karklėje, Klaipėdos rajone, poilsiavietėje „Žilvitis“. Sąskrydyje mūsų rajonui atstovavo virš 90 dalyvių iš Ramonų, Vosiliškio, Užkalnių, Palukščio, Berteškių, Kaulakių, Milašaičių, Verėduvos, Akstinų, Palendrių, Mirklių, Lenkelių, Žaiginio, Dumšiškių, Norgėlų, Šiluvos, Gėluvos, Alėjų bendruomenių ir Raseinių rajono VVG darbuotojai bei valdybos nariai. Bendruomenių kiemelių lankymo metu mus aplankė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, europarlamentaras Bronis Ropė, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, LR Seimo nariai Agnė Bilotaitė, Dainius Kepenis ir kiti svečiai. Bet labiausiai laukėme saviškių ir labai džiaugiamės, kad buvo atvykęs Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, o Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komiteto linkėjimus perdavė komiteto narys Linas Bielskis. Raseiniškiai aktyviai dalyvavo diskusijose, dalinosi gerąja patirtimi, lankė amatininkų dirbtuvių bei bendruomenių kiemelius. Jau antri metai Raseinių rajono atstovai, vadovaujami Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininko Jono Vazgio, sąskrydžio dalyviams organizavo varžytuves „Drąsūs, stiprūs, gražūs“. Puikią sąskrydžio nuotaiką sukurti padėjo šių metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės Šiluvos bendruomenės šokių kolektyvas „Aušrinė“, vadovė Milda Bertulytė-Urniežienė. Scenoje taip pat vyko šimtmečio kapelos koncertas bei grupių „Kitava“ ir „Arka“ pasirodymas. Vakarop prasidėjo subatvakaris „Ant bangos“, kurio metu mūsų rajono Alėjų kaimo bendruomenės atstovai Irmantas ir Onutė Tarnauskai organizavo raseiniškių diskoteką, į kurią rinkosi ir labai daug kitų rajonų sąskrydžio dalyvių. Visus įspūdžius sunku aprašyti, galima paminėti tik tai, kad raseiniškiai išsiskyrė savo spalvingumu bei draugišku, linksmu bendravimu.
Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės merui ir mero pavaduotojai, Savivaldybės tarybos nariams už parodytą dėmesį ir lauktuves, už transporto nuvykimui į renginį apmokėjimą. Nuoširdžiai dėkojame sąskrydyje dalyvavusioms bendruomenėms už puikų atstovavimą rajonui: Ramonų kaimo bendruomenės moterims už puikių valgių ruošimą, Milašaičių kaimo bendruomenei – už palapinės ir kito inventoriaus atvežimą ir pastatymą, Kaulakių kaimo bendruomenei – už kiemelio papuošimus, Šiluvos bendruomenei – už spalvotą balionėlių piešinį ir šokėjų pasirodymą, Mirklių bendruomenei – už mankštos pratimų organizavimą. Taip pat dėkojame Girkalnio bendruomenei už saldumynus bei kitoms bendruomenėms, padėjusioms pasirengti sąskrydžiui, pateikusioms bendruomenių linkėjimus, užrašytus ant savanorių skraistės.