text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio 16–12 d. Lietuvos kaimo bendruomenės rinkosi į tradicinį jau 20-ąjį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį. Šiemet sąskrydžio tema buvo “Žalias kursas… Mąstyk žaliai“. Sąskrydis vyko Karklėje (Klaipėdos r. sav.), poilsiavietėje „Žilvitis“, mūsų rajonui atstovavo per 60 dalyvių iš Kaulakių, Milašaičių, Mirklių, Ramonų, Skirmantiškės, Vosiliškio, Girkalnio, Berteškių, Paupio, Nemakščių, Gėluvos, asociacijos „Kaimo svetainė“, Butkiškės, Kilupių, Norgėlų bendruomenių ir Raseinių rajono VVG pirmininkė Irena Dapkuvienė. Į sąskrydį raseiniškius palydėjo ir palinkėjo gerų įspūdžių Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius. Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga dalyvauja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2022–2023 m.“. Važiuodami autobusu į sąskrydį surengėme ir eismo saugumo popietę „Saugūs zuikiai“. Jos metu prisiminėme kaip reikia taisyklingai nešioti atšvaitus, kaip gatvėse turėtų elgtis dviratininkai, paspirtukininkai. Visiems dalyviams padovanojome po atšvaitą ir palinkėjome juos visada nešiotis su savimi, nepalikti namuose stalčiuje ar lentynoje.
Šiemet Raseinių rajono kaimo bendruomenės savo kiemelį pavadino „Zuikių stovykla“, zuikiai kvietė mokytis rūšiuoti, skatino tvarumo idėjas. Atidarymo metu raseiniškiai prisistatė nuotaikingu Mirklių kaimo bendruomenės paruoštu šokiu. Kiemelyje labai skanią žuvienę virė Paupio bendruomenės atstovas Vytautas Dargvainis, blynus kepė, sriuba vaišino ir Ilgižių bendruomenės atstovas Artūras Ramanauskas. Jau tapo tradicija, kad Raseinių rajono atstovai, vadovaujami Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininko Jono Vazgio, sąskrydžio dalyviams organizavo sportines varžytuves. Raseiniškiai aktyviai dalyvavo diskusijose, kūrybinėje užduotyje klijavo mozaiką, dalinosi gerąja patirtimi, lankė kitų rajonų bendruomenių kiemelius. Sąskrydyje buvo paminėti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų bei Aukštaitijos metai, bendrą laišką Gediminui kartu su kitais rašė ir Girkalnio jaunimo atstovai.
Dėkojame visoms sąskrydyje dalyvavusioms bendruomenėms už puikų atstovavimą rajonui. Taip pat dėkojame Lakštučių, Steponkaimio, Užkalnių ir Pašešuvio bendruomenėms, padėjusioms pasirengti sąskrydžiui. Dėkojame Raseinių rajono savivaldybei už skirtas lėšas autobuso nuomai. Ačiū organizatoriams – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai už puikią šventę!
Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos informacija