text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio 10–12 d. tradiciniame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje Karklėje (Klaipėdos r. sav.), poilsiavietėje „Žilvitis“ mūsų rajonui atstovavo per 60 dalyvių iš Kaulakių, Milašaičių, Mirklių, Ramonų, Ilgižių, Vosiliškio, Girkalnio, Ariogalos, Berteškių, Dumšiškių, Grajauskų, Gėluvos, Lyduvėnų bendruomenių ir Raseinių rajono VVG pirmininkė Irena Dapkuvienė bei darbuotojos. Sąskrydžiui buvo pasirinkta gėlių tema, todėl bendruomenės gėlėmis išradingai puošė kiemelius, pasirinko gėlėtą aprangą eisenai pagal jūrą. Atidarymo metu raseiniškiai prisistatė įspūdingu čigonišku šokiu, kurį paruošė Mirklių kaimo bendruomenė. Kiemelyje labai skanų šiupinį virė ir blynus kepė Ilgižių bendruomenės atstovas Artūras Ramanauskas. Jau tapo tradicija, kad Raseinių rajono atstovai, vadovaujami Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininko Jono Vazgio, sąskrydžio dalyviams organizavo sportines varžytuves. Raseiniškiai aktyviai dalyvavo diskusijose, kūrybinėje užduotyje pajūryje dėliojo akmenukų mozaiką, dalinosi gerąja patirtimi, lankė amatininkų dirbtuves, kitų rajonų bendruomenių kiemelius. Druskininkų komanda savo kiemelyje organizavo įvairias rungtis. Kiemelyje apsilankę Lietuvos bendruomenininkai turėjo įveikti originalią rungtį su klumpės, įkalti vinį, sudėlioti iš pagaliukų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės Leipalingio vardą. Raseiniškiams už trečią vietą druskininkiečiai dovanojo ekskursiją su Plepia Ponia Druskininkuose. Gerųjų Kaimo plėtros programos projektų pavyzdžių konkurse „Sumani bendruomenė – pažangus kaimas“ apdovanojimą gavo Norgėlų kaimo bendruomenė.
        Bendruomenės dėkoja Raseinių rajono savivaldybės merui Andriui Bautroniui ir kitiems rajono vadovams už perduotus linkėjimus ir lauktuves, už kelionės transporto apmokėjimą. Taip pat dėkojame visoms sąskrydyje dalyvavusioms bendruomenėms už puikų atstovavimą rajonui: Ramonų kaimo bendruomenės moterims už puikių valgių ruošimą, Milašaičių kaimo bendruomenei už palapinės ir kito inventoriaus atvežimą ir pastatymą, Kaulakių ir Ariogalos bendruomenėms už kiemelio papuošimus. Pilni gerų įspūdžių grįžome namo. Taip pat dėkojame Lakštučių, Žaiginio, Nemakščių ir Pašešuvio bendruomenėms, padėjusioms pasirengti sąskrydžiui. Ačiū organizatoriams – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai už puikią šventę!

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Sirvidienė