text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, nepriklausomai nuo jų tėvų arba teisėtų globėjų rasės, odos spalvos, lyties, kalbos, religijos, politinių ar kitokių pažiūrų, tautybės, etninės ar socialinės kilmės, turto, sveikatos, luomo ar kokių nors kitų aplinkybių.
Vaikų gynimo dieną Ramonų kaimo bendruomenė kaimo vaikučius su savo namiškiais pasitiko šventiškai pasipuošusiame bendruomenės kiemelyje, kuris buvo išpuoštas įvairiaspalviais balionais, pievelėje žydėjo rankų darbo gėlės, grojo bendruomenės meno kolektyvo vadovo Vaidoto Vilko leidžiamos muzikos garsai. Todėl kiekvienas praeivis, iš įvairiomis spalvomis pasidengusio kiemo, galėjo numanyti, jog čia vyks smagi, vaikams skirta šventė.
Atėjusių laukė studijos „Linksmasis lagaminas“ animatorius „Šuniukas-policininkas“. Jis visus vaikučius ir jų mamytes, tėvelius ar senelius mokė, kaip reikia saugiai elgtis kelyje, klausinėjo ar pažįsta kelių eismo ženklus, ar moka saugiai pereiti gatvę, kaip tinkamai važiuoti dviračiais ar paspirtukais. Visiems , kaip mokymo priemonė, buvo išdalinta brukletėliai apie saugų eismą kelyje važiuojant dviračiais, paspirtukais ir einant pėstiems. Kiekvienam buvo įteikta šviesą atspindinčios eismo saugomo priemonės : atšvaitai ant rankų, rankinių, šviesą atspindinčios liemenės , prožektoriukai, vaikiški dviratininkų šalmai.
Vykstant šventinei pramogai, nors kaitino karšta, vasariška saulutė, netrūko skambaus vaikiško juoko ir tėvų džiaugsmo, žiūrint į savo laimingus vaikučius. Visi kieme noriai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, rungtyse, smagiai laidė muilo burbulus. Ant žandukų animatorius vaikučiams piešė piešinukus , o iš balionų suko kardus ir įvairias gėlyte, gyvūnėlius, kuriuos galėjo parsinešti į namus.
Šventinis renginys užsibaigė bendra vaikučių nuotrauka. Kad įspūdžiai ilgiau išliktų atmintyje, einant namo, buvo pasiūlyta visiems vaikučiams pasiimti po vieną dirbtinę gėlytę.
Taip Ramonų kaimo bendruomenėje paminėta Vaikų gynimo diena ir parvesta Saugaus eismo mokymai bendruomenės gyventojams

Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė
Nuotraukos Dalytės Raudonienės