text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Kai saulė vėlai vakare nusileidžia, man širdį suspaudžia gėla,
aš noriu sugrįžti į savąjį kaimą, aš noriu…supraskit mane…

Tokiais gražiais žodžiais pradėjo Ramonų kaimo bendruomenės tradicinio vasaros renginio „Bendruomeniškumo šventė“ vedantieji Onutė ir Vytautas. Šventės atidarymo vėliavos pakėlimui buvo pakviesti nusipelnę bendruomenei nariai: Genutė Kasparavičienė, Zofija Kvitnickienė ir Edmundas Jonyla. Jubiliejiniu šokiu visus pasveikino Trečio Amžiaus Universiteto šokėjai. Ramoniškių pasveikinti atvyko ir daug svečių: rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gytis Šulinskas, rajono VVG „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkas Vincas Blinstrubas, Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas su žmona, rajono kaimų bendruomenių Sąjungos tarybos narė ir kartu Mirklių bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė, Milašaičių bendruomenės pirmininkas Romanas Daujotas, LPD Raseinių skyriaus „Bočiai“ meno kolektyvas su pirmininke Elyte Pužaitiene, Alėjų bendruomenės atstovai.
Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė padėkojo visiems svečiams, savo bendruomenės nariams ir visiems aplinkinių kaimų gyventojams, kurie atvyko pagerbti Ramonų bendruomenės 15-ąjį gimtadienį, prisiminė, kiek per tą laikotarpį pasikeitė bendruomenė savo sudėtimi ir materialine baze. Nuoširdžiai padėkojo UAB „Litspin“ kolektyvui, Šlynos ž.ū. bendrovės pirmininkui Romualdui Poškevičiui, UAB „Biogrūdai“ direktorei Jolantai Branik už materialinę pagalbą padedant įsigyti sceninius rūbus meno kolektyvo moterims. Buvo pagerbti anapilin iškeliavę kaimo gyventojai.
Savo prisiminimais dalinosi ir vyriausia bendruomenės narė Zofija Kvitnickienė, bendruomenės narys Edmundas Jonyla bei kiti bendruomenės tarybos nariai.
Nuo 14 val. veikė vaikų ir suaugusiųjų rankdarbių , piešinių paroda, vyko sportinių rungčių : krepšinio3x3, lauko tinklinio, šaškių turnyro rungtys, smiginio mėtymo ir boulingo „Kitaip“ žaidimai. Vakaro metu nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais , prizais, diplomais.
Ramonų jaunimas, suprasdamas, kad jų gretos dėl įvairių aplinkybių išretėjo( kas išvyko padirbėti į užsienį, kas studijuoja, kas apsivedė ar ištekėjo ir sukūrė savo lizdus kitur) pasikvietė parungtyniauti draugus iš Sargelių bendruomenės, Raseinių miesto ir kitų rajono vietų ir visai nenusiminė, kad draugai juos nurungė. Krepšinio 3×3 nugalėtojais iš 6 komandų tapo Sargelių komanda. Lauko tinklinį žaidėi taip pat 6 komandos, nugalėtojais tapo „Trolių“ komanda (Titas Alijošius, Mantas Narbutas ir Jokūbas Krikštanas). Geriausiais bendruomenės šaškininkais tapo Alfonsas Godeliauskas, Dalia Bartkevičienė ir Austėja Pocevičiūtė. Smiginio mėtyme taikliausia ranka buvo Virginijaus Žemaičio , o vaikų – Vestos Tautkutės. Vaikų boulingo žaidimą „Kitaip“ laimėjo Nojus Tautkus. Džiugu, kad į vasaros sporto žaidynes sužaisti šaškėmis su kaimo gyventojais atvyko ir rajono žymiausi šaškininkai :Valdas Misevičius (Ariogala), Alvydas Kavaliauskas (Raseiniai) ir Raimondas Gudavičius(Verėduva), kurie pagal eilę ir pasidalino I-II-III vietas.
Skambant Ramonų meno kolektyvo melodijoms buvo įneštas gražus , didelis šventinis tortas, kurį padovanojo UAB „Litspin“ kolektyvas. Dalyviai buvo vaišinami ne tik tortu, bet ir bendruomenės šeimininkių valgiais ir gėrimais.
Renginio metu buvo vykdomas ir eismo saugumo projektas. Vedantieji domėjosi, ar visi dalyviai pažįsta kelio ženklus, laikosi saugaus eismo taisyklių. Buvo supažindinami su naujausiais kelio ženklais. Bet neapsieita ir be šmaikštavimo. Prašyta kelio ženklus įvardinti kuo šmaikščiau, kuo linksmiau ir išradingiau. Didžiausių šmaikštuolių laukė prizai-saugaus eismo priemonės. Saugaus eismo priemonės buvo panaudotos ir kaip prizai sportinių rungčių nugalėtojams. Visiems dalyviams bendruomenės pirmininkė palinkėjo saugiai grįžti į namus. O kad būtų saugūs ir matomi- išdalinta šviesą atspindintys atšvaitai.
Šventė linksmai baigėsi Telšių rajono koncertinės grupės ARWIS pasirodymu ir šventiniu fejerverku.

Bendruomenės narys Ferdinandas Raudonius