text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Neeilinę Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės šimtmečio – sukaktį , Ramonų kaimo bendruomenės gyventojai pažymėjo netradiciškai. Ta proga aukštai ant bendruomenės pastato buvo iškelta Lietuvos vėliava. Vėliavos plazdėjo ir prie gyvenvietės gyvenamųjų namų.
12 valandą žmonės rinkosi į bendruomenės namus . Čia juos pasitiko bendruomenės tarybos nariai ir visiems įteikė po Lietuvos vėliavėlę, spalvotą balioną su užrašu-Lietuvai-100. Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė visus pasveikino su gražia švente, palinkėjo visiems išlikti vieningiems, mylėti Lietuvą , puoselėti savo kraštą ir nepalikti, neišvykti ieškoti laimės į svetimas šalis. Pasidžiaugė, kad Į šventinį renginį atėjo viena iš vyriausių kaimo gyventojų , 89 metų Zofija Kvitnickienė. Šventinį koncertėlį atvežė Sargelių bendruomenės pirmininkė, h.m.dr. Daiva Šeškauskaitė. Tarsi skambus choras visi dainavo Daivos improvizuotas lietuvių liaudies dainas, smagiai klausėsi jos smuikelio griežimo.
12.30 valandą, kada ėmė gausti Lietuvos bažnyčių varpai, visi išėjo į lauką, susikibo rankomis ir sugiedojo Kudirkos tautinė giesmę „Lietuva, tėvynė mūsų“. Po jos buvo sudainuota Maironio „ Lietuva brangi“ ir į dangų paleisti trispalviai balionai, kad jie susisiektų su kitomis bendruomenėmis, nes taip buvo puiki galimybė susitelkti, susiburti bendraminčiams.
Šventė užsibaigė pabendravimu prie arbatos puodelių ir saldumynų. Grįžome namo pakylėti ir pilni lietuviškos dvasios.

Bendruomenės narys Ferdinandas Raudonius
Nuotrauka Dalytės Raudonienės