text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

     Birželio 17-19 dienomis Karklėje vyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis. Sąskrydyje mūsų rajonui atstovavo didelis būrys iš Ramonų, Dumšiškių, Nemakščių, Gėluvos,  Užkalnių, Gruzdiškės, Berteškių, Kaulakių, Milašaičių, Verėduvos, Akstinų, Palendrių, Ariogalos, Lenkelių, Žaiginio, Gabšių, bendruomenių ir Raseinių rajono VVG darbuotojai. Į sąskrydį visus išlydėjo Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komiteto pirmininkas Romaldas Zubiela ir komiteto narys Linas Bielskis. Į sąskrydžio atidarymą atvyko Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius ir mero pavaduotoja Gitana Rašimienė. Raseiniškių įrengtame kiemelyje netrūko lankytojų. Čia buvo galima aplankyti meistrų dirbtuves, vandenyje nupiešti bendruomenių viziją, dalyvauti loterijoje, pasigrožėti bendruomenių rankdarbiais ir aplankyti aitvarų namelį. Šie metai yra paskelbti tautinio kostiumo metais, todėl sąskrydžio atidarymo metu buvo pristatyti regioniniai tautiniai kostiumai. Šventė prasidėjo tradicine eisena Baltijos jūros pakrante, kurią vedė LR Seimo narė ir ilgametė LKBS pirmininkė Guoda Burokienė ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotojas Povilas Saulevičius. Už jų eisenoje dalyvavo rajono sąjungų ir VVG atstovai iš visos Lietuvos. Visus šventės dalyvius simboline tautine juosta apjuosė regionų atstovai, vedami Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos pirmininkės Redos Kneizevičienės. Tai buvo simbolinis tautiškumo, bendruomeniškumo ir stiprybės simbolis. Scenoje bendruomenes sveikino svečiai, taip pat ir Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, kuris visiems negailėjo gražių žodžių ir džiaugėsi mūsų rajono kaimo bendruomenių veikla. Vėliau Raseinių rajono atstovai sąskrydžio dalyviams organizavo „Kliūčių ruožą“, Kauno rajono atstovai kvietė į diskusijas, o kiemeliuose buvo demonstruojami įvairūs amatai, pristatomas kulinarinis paveldas. Taip pat scenoje Žemės ūkio ministerijos padėkomis buvo apdovanotos kaimo bendruomenės, kurias delegavo rajonų skėtinės bendruomeninės organizacijos arba vietos veiklos grupės. Mūsų teikimu buvo apdovanota Kaulakių kaimo bendruomenė už senjorų užimtumą ir aktyvią bendruomenišką veiklą. Po apdovanojimų scenoje pasirodė šių metų Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių meno kolektyvai. Visus įspūdžius sunku aprašyti, galima paminėti tik tai, kad raseiniškių kiemelis išsiskyrė savo spalvingumu bei draugišku, linksmu bendravimu.

     Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės merui ir mero pavaduotojai, Savivaldybės tarybos nariams už parodytą dėmesį ir lauktuves, už transporto nuvykimui į renginį apmokėjimą. Nuoširdžiai dėkojame sąskrydyje dalyvavusioms bendruomenėms už puikų atstovavimą rajonui. Taip pat dėkojame Girkalnio, Palukščio, Katauskių, Viduklės, Mažosios Viduklės ir kitoms bendruomenėms, padėjusioms pasirengti sąskrydžiui, papuošti kiemelius bendruomenių pagamintais aitvarais.