text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Asociacija „Ariogalos bendruomenė“ nuoširdžiai dėkoja Raseinių rajono vietos veiklos grupei ,,Raseinių krašto bendrija“, Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos ir Raseinių rajono savivaldybei už suteiktą galimybę įgyvendinti projektą „Šeima – tai visuomenės kristalas“. Bendra projekto vertė buvo 2500 eurų. 2000 eurų paramą skyrė Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos ir 500 eurų Raseinių rajono savivaldybė. Projektas buvo skirtas išsaugoti ir tęsti Ariogalos bendruomenės tradiciją, puoselėti Ariogalos gyventojų kultūrą, bendruomeniškumą, organizuojant tradicinį renginį „Šeimos šventė“.
Šeima – tai visuomenės kristalas, todėl kasmet ir tęsiame tradiciją stiprinti, puoselėti šeimą. Skatindami bendruomeniškumą į bendras projekto veiklas stengėmės įtraukti kuo daugiau Ariogalos jaunimo. Bendradarbiaujant su Raseinių r. meno mokyklos Ariogalos skyriaus dailės mokytoja Lijana Raginskiene bendruomenės namuose buvo organizuota vaikų dailės paroda. Keletą mėnesių Ariogalos gyventojai galėjo pasidžiaugti vaikų meniniais darbeliais. Didelis ačiū dailės mokytojai Lijanai už nuoširdų bendradarbiavimą, meno puoselėjimą mūsų bendruomenėje. Pagrindinis projekto akcentas buvo Šeimos šventė, kuri vyko liepos 24 d. Ariogalos miestelio centrinėje aikštėje. Šventės metu buvo ne tik akcentuojama svarbiausia vertybė – šeima, bet paminėtos ir Oninės bei bendruomenės namų atidarymas. Gausiai susirinkusius Ariogalos gyventojus džiugino Onos Babonienės vadovaujamas Raseinių trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „Sugrįžki, jaunyste“, ansamblis „Radasta“, kapela „Šaltinėlis“, Paliepių moterų ansamblis, jaunieji dainininkai: Vaida Aputytė ir mergaitės, Artūras Aleksiejus, Gabija Siautilaitė. Žiūrovų švytinčios akys ir šypsenos bei gausūs aplodismentai parodė, kad šventė puikiai pavyko.
Taip pat šio projekto dėka buvo sustiprinta bendruomenės namų materialinė bazė. Bendruomenė įsigijo elektrinę viryklę, kėdžių, žurnalinį staliuką bei pasipuošė užuolaidomis. Projekto rezultatai džiuginantys: puoselėjamos svarbiausios tradicijos; padidėjo Ariogalos bendruomenės narių kultūrinės ir dvasinės vertės; išaugo bendruomenės patrauklumas; padidėjo narių skaičius; miestelio jaunimas labiau integravosi į bendruomenės veiklą. Šie džiuginantys rezultatai ir malonūs žmonių atsiliepimai skatina mus tolimesnei bendruomeninės veiklos iniciatyvai.
Asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ pirmininkė Petrona Stankienė