Auksinio rudens popietę į Verėduvos bendruomenės namus rinkosi verėduviškiai, svečiai, kaimyninių bendruomenių atstovai. Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos teikėme paraišką tradiciniam renginiui „ Po bendrystės skliautais“. Gauto finansavimo dėka įgyvendintas projektas, į kurio programą dar buvo įtrauktas Lietuvos Dainų šventės šimtmečio minėjimas. Projekto įgyvendinimas prasidėjo pagal iš anksto numatytą programą. Renginio dalyviai prisiminė Dainų šventę, kurią daugelis matė tik televizijos ekranuose.
Pakviestos Ariogalos seniūnijoje esančių Didžiulių, Kilupių, Pagrajos, Gėluvos, Milašaičių bendruomenės pasidalinti projektine veikla, o taip pat ir Kėdainių rajono Paluonio kaimo bendruomenė. Visada įdomu, kaip kitose bendruomenėse įgyvendinami projektai, rūpinamasi gyventojų užimtumu, jų laisvalaikio organizavimu, kaip sprendžiamos socialinę atskirtį patiriančių žmonių užimtumas, vaikų, jaunimo ir senjorų reikalai.
Suorganizuotoje mugėje dalyvavo vietos amatininkai, ūkininkai. Kiekvienam renginio dalyviui buvo pasiūlyta paragauti Verėduvos kaime pagamintų sūrių su medumi. Į mugę atvyko pakviesta vietinė gyventoja, šakočių kepimo meistrė. Šakotis buvo išties skanus, nes pagamintas iš vietinių ūkininkų pagamintų produktų.
Renginyje vieni žmonės ragavo skanėstus, bendravo, klausėsi meno kolektyvų, atliekamų dainų. Rudenį po darbų norėjosi sukviesti kuo daugiau dalyvių, jiems padėkoti už pagalbą bendruomeninėje veikloje, parodyti dėmesį, pasveikinti jubiliatus, apdovanoti ūkininkus, meno kolektyvus.
Renginį vainikavo pakviesto teminio atlikėjo programa „ Skambios Lietuvos Dainų šventės melodijos“. Pasirodymo metu buvo atlikti kūriniai skambėję dainų šventėse. Dainų tekstai liudijo apie besikeičiantį laiką. Tai buvo padėka visiems susirinkusiems. Labiausiai prisidėjusiems prie bendruomeninės veiklos buvo įteikti suvenyrai, jubiliatams – gėlės.
Įgyvendinto projekto naudą patyrė visi renginio dalyviai, nes galėjo prisiminti vasarą plačiai nuaidėjusią šimtametę Dainų šventę, susipažinti su Dainų švenčių istorija, juk dainų ir šokių šventės tapo svarbia tautiškumą ugdančia priemone ir yra įtrauktos į nematerialųjį kultūros paveldą. Gautomis projekto lėšomis galėjome įgyvendinti visus numatytus uždavinius, o svarbiausia puoselėti dainų ir šokių grožį, sukurti kiekvieno dalyvio širdyje tikėjimą, kad kartu sukuriama bendrystė.
Bendruomenės pirmininkė Nijolė Aleknavičienė