text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Rugpjūčio 11 dieną VšĮ „Atrask Raseinius“ organizavo pažintinį pėsčiųjų žygį po Šiluvos ir Tytuvėnų apylinkes. Lietingo oro ir 22 kilometrų atstumo nepabūgo kiek daugiau nei pusšimtis žygio dalyvių.
Žygio pradžią ir informaciją apie maršrutą paskelbė žygio vadovas, VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra. Žygio dalyviai ėjo asfaltuotu ir žvyro danga padengtu keliu, miškų ir laukų takeliais ir pažindinosi su apylinkėmis. Pirmas rimtas žygio sustojimas buvo Tytuvėnų miestelyje, kur norintieji galėjo aplankyti Tytuvėnų bažnyčią ir vienuolyną, pamatyti Tytuvėnų regioninio parko direkcijoje esančią ekspoziciją, išgirsti kultūrologės Agnės Buchaitės Tytuvėnų regioninio parko pristatymą, informaciją apie lankytinus objektus.
Žygio dalyviai turėjo galimybę vaizdingą Tytuvėnų panoramą stebėti iš Tytuvėnų apžvalgos bokšto, grožėtis Bridvaišio ežeru, aplankyti Pašakarnio dvaro sodybą, Naukaimį ir Šiluvą. Proga pažinti ir aplankyti šias vietas pasinaudojo dalyviai ne tik iš Raseinių rajono, bet taip pat iš Tytuvėnų, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus, Kelmės, Šilutės ir Baisogalos.
Žygeivių saugumu pasirūpino Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ narės. Jos atsakingai supažindino dalyvius su saugaus eismo taisyklėmis, priminė, kaip teisingai reikia eiti per gatvę, kaip teisingai nešioti šviesą atspindinčias priemones. Taip pat dalino atšvaitus, liemenes, krepšius. Jų pagalba galime išvengti nelaimingų atsitikimų, apsaugoti save ir artimą, išsaugoti tai, kas mums brangiausia – gyvybę.
Po žygio tie, kurie dar turėjo jėgų ir neskubėjo skirstytis į namus, popiežiaus Jono Pauliaus II nusileidimo aikštėje klausėsi koncerto. Roko muzikos garsus ir gerą nuotaiką dovanojo roko grupė „Fire it up“.

Bendruomenės narė D. Stoškutė