text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Svarbaus jubiliejaus belaukiant, bendruomenės taryba nusprendė pakeliauti pėsčiomis ir atnaujinti žinias apie saugumą kelyje iki Armonų būrio partizanų paminklo, prie Luknės upelio. Paminkle yra įrašyti 15 kaimyninių kaimų žuvusiųjų vardai ir pavardės, priklausiusų LLKS Prisikėlimo apygardai. Iš kitos kelio pusės prie paminklo atkeliavo Saugailių bendruomenės nariai. Šio krašto gyventojas Algirdas Bakšys papasakojo apie partizanų kovas ir jaunuolių žūtį bei paminklo pastatymo iniciatorius, statybos problemas. Mūsų svečias parlamento gynėjas Antanas Kliunka priminė sausio 13-osios kovas už Lietuvos laisvę ir išskleidė išsaugotą Kęstučio apygardos trispalvę vėliavą. Visi kartu dainavome partizanų ir lietuviškas patriotines dainas, vaišinomės vaistažolių arbata ir pačių keptais pyragais. Kaulakių bendruomenės narė Regina siūlė ir šiuo metu rūpintis sveikata ir saugumu keliuose, kad ilgai galėtume džiaugtis gyvenimu. Ji paskelbė akcijos ,,Būk matomas kelyje“ nuostatus. Jos metu priminėme pėsčiųjų saugaus eismo taisykles, atspindinčių šviesą priemonių taisyklingą naudojimą kaip saugos priemonę nuo nelaimių. Po to vyko estafetė ,, Sukurk šviesoforą“. Jos nugalėtoja tapo Saugailių bendruomenės komanda. Nuo jų tik minute atsiliko Kaulakių komanda. Nugalėtojams įteikėme šviesą atspindinčius pakabukus – briedžiukus, o kitai komandai pakabinamus atšvaitus, skirtus Lietuvos atkūrimo 100-mečiui, likusiems žygio dalyviams – šviečiančias juostas ant rūbų. Akcijoje dalyvavo 50 žmonių. Už saugaus eismo priemones esame dėkingi Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos.
Žygio dalyvių ir svečių akyse spindėjo džiaugsmas, pasitikėjimas ir noras laikytis saugaus eismo keliuose visais paros laikotarpiais, nuolat būti atsargiais, keliaujant Lietuvos keliais. Tikimės, kad akcijos metu primintos saugaus eismo taisyklės ir taisyklingas saugos priemonių nešiojimas visus įpareigos būti atsakingais ir atidžiais pėsčiaisiais.

Bendruomenės pirmininkė Elena Pocienė