text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Katauskių kaimo bendruomenė parengė ir įvykdė projektą-šventę „Šv. Ona- duonos ponia“ pagal priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.
Raseinių rajono kultūros centro Katauskiuose bendruomenės didžiojoje salėje liepos 24 d. vyko kasmetinis Katauskių kaimo bendruomenės renginys „Šventa Ona – duonos ponia“. Į šventę atvyko gausus būrys muzikantų ir dainininkų ne tik iš Raseinių bet ir iš kitų rajonų. Savo skambia muzika ir nuotaikingomis dainomis gausiai susirinkusius katauskiškius ir svečius linksmino Pakražančio kultūros centro liaudiška kapela (vadovas Saulius Venckus), Šaukoto kultūros namų kapela „Gomerta“ (vadovas Egidijus Lubickas), Butkiškės kaimo kapela (kultūrinių renginių organizatorė Vilma Augustinavičienė) ir Ramonų kaimo kapela (vadovas Vaidotas Vilkas). Renginį pradėjo ir užbaigė RRKC Katauskiuose moterų šokių kolektyvas „Atgaiva“ (vadovė Laura Balserienė).
Renginyje „Šventa Ona – duonos ponia“ svečiavosi Raseinių rajono meras Andrius Bautronis. O kitaip ir negalėjo būti – meras visa širdimi susijęs su Butkiškės kaimo kapela, joje muzikuoja ir dainuoja. Renginyje taip pat svečiavosi Šiluvos seniūnas Juozas Šlepas, Ramonų bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė, Šiluvos bendruomenės pirmininkė Judita Stoškienė, Lyduvėnų bendruomenės pirmininkė Janina Vileikienė ir Katauskių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Galinaitis – visi tarė sveikinimo žodį renginio organizatoriams ir dalyviams.
Tarpe kolektyvų pasirodymų buvo paruoštos užduotėlės ir suaugusiems, ir vaikams, kurių metu reikėjo atsakyti į klausimus ar įminti mįsles. Suaugusiems teko užduotis pasakyti, kokį javų ryšulėlį pasirinko, kur pasirinkti javai naudojami ir kokius patiekalus galima iš jų pagaminti. O vaikams teko užduotėlė įminti įvairias mįsles apie duoną.
Žiūrovai visus kolektyvus apdovanojo gausiais plojimais, kartu dainavo, lingavo. Daugelis sukosi šokių sūkuryje. Tiesiog jautėsi, jog žmonės labai išsiilgę bendravimo, renginių ir skambios liaudiškos muzikos.
Renginio „Šventa Ona – duonos ponia“ metu buvo prisimintos liaudiškos tradicijos, papročiai, o scenos puošybai panaudotos dirbtinių gėlių kompozicija, žvakidės, vazos, kurias Katauskių kaimo bendruomenė įsigijo už lėšas gautas iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

RRKC Katauskiuose
kultūrinių renginių organizatorė Janina Riukienė

Tekstas: RRKC Katauskiuose kultūrinių renginių organizatorės Janinos Riukienės
Nuotraukos: Justinos Sebeckytės